Troskliwa matka


Jakie zioła możesz leczyć u dziecka?

Matka i macocha - starożytny (od czasów starożytnych Rzymian) lek przeciw wszystkim przeziębieniom i stanom zapalnym w klatce piersiowej i gardle. Herbata z tej rośliny działa jak środek wykrztuśny, przynosi ulgę we wszystkich chorobach dróg oddechowych. Wlać 1 łyżeczkę do herbaty (dziecko do 5 lat) lub jedną łyżkę stołową do szklanki wrzątku, nalegać 15 minut. Pij gorący, z miodem jako napotne i przeciwzapalne 1-2 szklanki dziennie.

Ziele dziurawca jest pierwszym środkiem pierwszej pomocy w przypadku zaburzeń żołądka i jelit z biegunką i bez niej, z zatruciem pokarmowym. Łyżka ziół do zaparzenia szklankę zimnej wody, doprowadzić do wrzenia i gotować przez 3-10 minut. Czas wrzenia zależy od obecności biegunki - im bardziej stromy stolec, tym więcej wrzenia. Pij bez ograniczeń, 2-3 szklanki dziennie przez tydzień. Herbata z dziurawca jest pokazana na nietrzymanie moczu u dzieci. I to lekarstwo na depresję i migreny dla mamy.

Echinacea - środek przeciwinfekcyjny i zwiększający poziom sił ochronnych w chorym ciele, odporność w stanie zdrowa. Wszystkie problemy z epidemią ARD w ogrodzie moje dziewczyny z sukcesem doświadczyły na zrobionej przez siebie nalewce z ziół Echinacea. Nawiasem mówiąc, w kraju rośnie jak piękny, wieloletni kwiat, prawie bez opieki. Pokrój kwitnące kwiaty i 3-4 liście na każdy kwiat (bez łodyg), wylaj 70% alkoholu w szklanej butelce - mniej więcej równej świeżej trawie i alkoholowi. Możesz użyć 40% alkoholu, rozpuszcza również główne składniki aktywne. Pół litra nalewki wystarcza na całą zimę i starszego oraz młodszych członków rodziny. Dałem dzieciom w wieku 3-4 miesięcy 1 kroplę 2-3 razy dziennie podczas zimy z kursami 2-3 tygodni z cotygodniowymi przerwami. Senior - liczba kropli na przyjęciu odpowiada liczbie lat. W krótkim czasie rany ropne goją się, płoną, palą, nawet porosty i inne wysypki na skórze. Konieczne jest picie naparu w środku i rozwiedzenie (łyżeczka na 0,5 szklanki wody, aby wytrzeć (obmycie) bolące miejsca.) Skuteczna tylko nalewka ze świeżych ziół, herbata z suszonych, jak większość aptek - głównie psychoterapia.

Dmuchawiec - wspaniały lek na osłabienie przewodu pokarmowego, wątroby, trzustki, niestrawność, nasilenie po jedzeniu. Herbata z kwiatów dmuchawca stymuluje aktywność wszystkich gruczołów przewodu pokarmowego, poprawia ogólny metabolizm i jest niezbędna w zmniejszaniu apetytu i spowolnienia trawienia u dzieci. Na dwa kursy poradziliśmy sobie z porannymi wymiotami po tłustym posiłku (osłabienie wątroby) u trzyletniej córki. A teraz każdej wiosny, w marcu 2 tygodnie, podaję mojej smukłej dziewczynie herbatę z mleczków, aby zwiększyć siłę i nasycenie witaminami i pierwiastkami śladowymi. Rano na czczo, przed śniadaniem w przedszkolu. Jest bardzo dobra dla zmęczenia, zmniejszenia zdolności do pracy, siły rozpadu wiosennego do picia herbaty i dorosłych. Aby uzyskać odpowiednią herbatę, trawę zebraną w okresie pączkowania zbiera się i suszy, a korzenie zbiera się późną wiosną. Umyć, wyciąć, wysuszyć i równomiernie wymieszać.

Hawthorn - dla starszych członków rodziny na problemy z sercem: dławica piersiowa, niewydolność serca, arytmia, wysokie ciśnienie krwi, miażdżyca. Ta roślina jest wyjątkowa, jej działanie na serce nie może być powtórzone żadnymi syntetycznymi środkami. Owoce i kwiaty głogu zawierają substancje, które optymalizują przemianę materii w komórkach mięśnia sercowego, poprawiając wykorzystanie tlenu. Z problemami z sercem otrzymuje mniej tlenu, a ekstrakt roślinny stymuluje układy enzymów, dzięki czemu lepiej się zużywa życiodajny gaz, zwiększają się zapasy energii w komórkach mięśnia sercowego. Dzięki niesamowitemu kompleksowi substancji w głogu ma całe spektrum efektów niezbędnych do niewydolności serca: leki przeciwarytmiczne, spazmolityczne, hipotensyjne, anty-cholesterolowe, uspokajające.
Herbata z głogu lepiej jest stosować kompleks: kwiaty i owoce w stosunku 1: 3. Łyżka tej mieszanki parzy szklankę wrzącej wody i nalega 15-20 minut. Pić w ciągu dnia.

Kozłek lekarski to wspaniała tabletka kojąca i nasenna. Ale nie tylko, jest również przeciwskurczowe. Wzdęcia, skurcze serca, skurcze jelit, moczowodów, dróg żółciowych - tutaj przydatna jest herbata kozłkowa. Dla niespokojnych małych dzieci przydatne są kąpiele z walerianem - łyżka zmiażdżonych korzeni parzona jest z 2 szklankami wrzącej wody, jest podawana przez 10-15 minut w zamkniętym pojemniku i wlewa się do kąpieli. Taka aromaterapia jest taka sama dla wszystkich członków rodziny - myślcie, może każdy powinien być spokojniejszy, jeśli w rodzinie jest niespokojne dziecko. Aromaterapia może być wykonywana zarówno w nocy, jak i na liściach eukaliptusa. Oczywiście, jeśli nie ma kotów. W przypadku kotów waleriana jest narkotykiem, jak w przypadku ludzkiego hasha.

Brusznica - klasyczna uroseptyczna i moczopędna. Zapalenie pęcherza moczowego u ponownie kupionego dziecka, rezi z oddawaniem moczu, białe krwinki w moczu - karetka pogotowia to herbata z liści żurawiny.

Te zioła są niezbędnym minimum. Jeśli w domu znajdują się pacjenci z chorobami przewlekłymi, muszą oni utrzymywać herbatę i opłaty z ukierunkowanym działaniem.