Zioła leczące


Wszystko, co rośnie w moim ogrodzie i ogrodzie, jest lekarstwem. Jestem od narodzin alergii - nie używam żadnych leków.
Nie znam drogi do drogerii, nie mam kart w poliklinice, jak moi przodkowie nie mieli. Moja siostra ma trzech wnuków, najstarszy ma 14 lat. Nie byli wcześniej w poliklinice, nie otrzymali pojedynczego szczepienia. To jest nasza natura.


Do leczenia i zapobiegania wszystkim dolegliwościom używam tylko ziół. W moim ogrodzie rośnie ponad 40 ziół, a tak naprawdę są też krzewy, a wiele kwiatów jest leczniczych. Niektórzy mieszkańcy lata nie wiedzą, że można ich leczyć. Wymienię niektóre z nich: amarant, marigold, bahdany, chabry, wiadra, werbeny, zhivichki, zjadane na monety i inne. Rośliny lecznicze, z których najczęściej korzystam to: karczoch zwyczajny, nagietek, herbata Iwan, topinambur, łopian, podbiału, rumianku, lukrecji, krwawnika, sznurka, glistnika, szałwi, pokrzywy, mięty pieprzowej, melisy, bazylii, dogrose , chmielu, czarnego bzu, dziurawca.
Krótko opowiem wam o niektórych ziołach, korzennych roślinach smakowych, które używam jako lekarstwa i jako herbata kwiatowa, ponieważ są uważane za eliksir życia. Na przykład kwiaty nagietków (lecznicze tylko złote żółte kwiaty) zawierają witaminy C, P, E, karoten, pierwiastki śladowe. Wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, napar z kwiatów służy do krwawienia wewnętrznego i zewnętrznego. Przygotowuję z naparu z nagietka lub herbaty - 1 łyżka. łyżeczkę kwiatów na szklankę wrzącej wody, aby nalegać 30 minut, odcedzić i wypić na 3-4. łyżka 3 razy dziennie.
Liście i kwiaty amarantu zawierają witaminy A, C. Amaranth nie ma sobie równych pod względem zawartości aminokwasów i białka roślinnego. W medycynie ludowej przygotowuje się z niej napary wodne i stosuje się je w leczeniu żółtaczki, bólów głowy, guzów, jako środka hemostatycznego z ciężkim krwawieniem miesiączkowym. Uwielbiam "czerwoną herbatę" (jak nazywają to moje dzieci): 1 łyżka. łyżka zmiażdżonych liści i kwiatów zalać szklanką wrzącej wody, nalegam 15 minut i pić co najmniej w ciepłym, przynajmniej w zimnej formie.
Iwan-herbata, czyli kiprey, to wieloletnia roślina zielna z pięknymi purpurowymi kwiatami w luźnych pędzlach. Rośnie wzdłuż mojego ogrodzenia wraz z pięknym gaylardem. Kiprej rośnie prawie na dwa metry, гайлардия ponad metr, przepiękny duet się kończy. Wszystkie części sprayu są bogate w witaminę C, węglowodany, zawierają garbniki i wiele minerałów - miedź, mangan, bor, żelazo. W medycynie ludowej roślina jest stosowana bardzo szeroko: napary, wywary z liści i kwiatów są stosowane jako środek przeciwbólowy, gojący rany, z bólami głowy, bólem gardła, uchem. Tradycyjna medycyna uważa ją za roślinę przeciwnowotworową.
Suszone wierzchołki młodych łodyg z liśćmi są używane zamiast herbaty - w nich witamina C zawiera trzy razy więcej niż w pomarańczach. Młode liście dodawane są do sałatek, korzenie słodkiej Cypiny są dobre zarówno w formie surowej, jak i gotowanej. Od korzeni naszych babć na wojnie wypiekano ciasta.
Lubię bazylię z pikantnych roślin. Rosnę purpurowo i zielono, na herbatę uwielbiam krótką zieleń o zapachu cytryny.
W medycynie ludowej bazylia jest używana bardzo szeroko, szczególnie na Zakaukaziu, ponieważ tam jest uważana za "trawę długich wątrób". Infuzje bazylii pomagają w zapaleniu układu moczowo-płciowego - czy to w stanach zapalnych nerek, pęcherza moczowego czy dróg moczowych. Zewnętrzne dotyczą trudnych gojenia się ran i egzemy: 1 łyżka. łyżka na szklance wrzącej wody, ostudzić i zrobić płyny. Z bólem zęba w naparze dodaj sól i ocet i przepłucz usta. Bazyli używam przy konserwowaniu i marynowaniu warzyw, przygotowuję ocet smakowy.
Moneta Verbeynik, czyli herbata łąkowa, zawiera glukozyd, witaminę C, garbniki. Liście i żółte kwiaty używam do robienia zielonej herbaty. W medycynie ludowej, wywary i napary są używane od wilkołaka na dyzenterię, biegunkę, szkorbut, na zewnątrz - na zapalenie skóry, na pleśniawki, sok - na krwawienie i uszkodzenie małych naczyń krwionośnych.
Sekwencja jest coroczna z żółtymi kwiatami, uwielbia wilgotną glebę, stale zalewa ją woda. Trawa zawiera olejki eteryczne, garbniki, śluz, gorycz, karoten, kwas askorbinowy. Wcześniej jej buliony były leczone skrofulą, pozbyciem się trądziku i trądziku, musiały kąpać małe dzieci w wannie z dodatkiem sznurka. Jeśli ciągle zmyjesz wywar z liści rośliny, skóra staje się miękka i gładka. Do kąpieli w bulionie dodaj 100 g soli morskiej lub soli.
Tymianek - trawa Bogorodskaya - bogata w olejki eteryczne, garbniki, sole mineralne. W medycynie ludowej stosuje się w leczeniu zapalenia oskrzeli, biegunki, bólu głowy, kaszlu, choroby wątroby, serca, jako środek przeciwbólowy na zapalenie korzonków.
Bardzo dobrze, że wzrasta zainteresowanie roślinami leczniczymi w naszym wieku atomowym. Po wywarach, naparach, sokach podanych w środku, płynach zewnętrznych, płukankach, wannach pomagamy chorym ciałom radzić sobie z wieloma dolegliwościami. Więc nie spiesz się do apteki, nie zatruwaj "chemii" siebie i swoich bliskich. Pielęgnuj "aptekę" w swoich łóżkach i zachowaj zdrowie!