Środek normalizuje ciśnienie


Świat warzyw jest bogaty w rośliny lecznicze,
ich użyteczne właściwości i stosowane w leczeniu różnych dolegliwości. Fabryka, o której będzie mowa, zgodnie z jedną z legend, została nazwana na cześć mieszkańców Mordovii - rabusia.


Mordovnik to rodzaj wieloletnich, rzadziej jednorocznych roślin zielnych z rodziny Compositae. Roślina ma wysokość 50-150 cm. Liście są regularnymi, kłującymi, białogłowiastymi, cylindrycznymi kwiatami w koszyczkach o jednym motywie otoczonych kłującym "opakowaniem", koszyczki są zbierane w sferycznych kwiatostanach. W sumie istnieje ponad 120 gatunków świstaków, powszechnych w Europie, Azji i Afryce. W Rosji nie ma więcej niż 60 gatunków, które rosną na wolności, głównie w strefie stepowej. Najczęściej występował zwyczajny mordan (Echinops ritro L.), ludzie często nazywają go krutai, głowa Adama, piłka, kule niebieskie itd. Ta wieloletnia roślina ma wysokość do 50 cm, wiele gatunków to dobre rośliny niosące miód, niektóre rośliny to rośliny ozdobne.
W nasionach wszystkich rodzajów mordovnika zawierają olejek tłuszczowy i alkaloidową ehinopsynę, której sól azotanowa jest stosowana w medycynie do uszkodzeń centralnego i obwodowego układu nerwowego.

Na mojej stronie wyrastają miotacze pryszczów (E. Spharocephalus L.) . W jego właściwościach nie różni się od zwykłych, tylko znacznie wyżej, szypułki czasem wznoszą się do dwóch metrów. Uprawiam go w dwuletniej kulturze. Nasiona wysiewa się wczesną wiosną, gdy tylko gleba się nagrzeje, zgodnie ze schematem 20x20 cm, włożyłem do gniazda 3-4 nasiona. Kiedy są pędy, opuszczam najpotężniejszą roślinę, a ja usuwam te słabe. Rabuś rośnie bezpretensjonalnie na każdej glebie, ale na żyznej glebie rozwija się w potężny ogromny krzew i, oczywiście, daje duży zbiór leczniczych nasion. W pierwszym roku roślina tworzy tylko rozetę liści i liście na zimę. Doskonale hibernuje, niesie wszelkie niekorzystne nastroje natury bez żadnych strat. Wiosna szybko zaczyna rosnąć i zaczyna budować wysokie łodygi z szypułkami. Minker kwitnie w lipcu z niebiesko-białymi kwiatami, zebranymi w balony. Nasiona nie dojrzewają w tym samym czasie, więc musisz monitorować i zbierać dojrzałe w czasie, w przeciwnym razie są one obsypywane i przenoszone przez wiatr wokół witryny. Rozdrobnione nasiona szybko osiedlają się na nowym miejscu, a zaprawiany może stać się tylko chwastem.
Jako surowiec leczniczy stosuje się dojrzałe nasiona zawierające alkaloidową echinopsynę. Echinopsin ma podobne właściwości do strychniny, ale jest mniej toksyczny. Do celów leczniczych należy go stosować w małych dawkach. Echinopsyna wywiera ekscytujący efekt, podnosi pobudliwość refleksu rdzenia kręgowego, tonizuje układową muskulaturę. Ponadto, użyj tego alkaloidu do normalizacji ciśnienia: w małych dawkach podnosi ciśnienie krwi, w dużych - obniża. W medycynie ludowej nasiona mięty są stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, atrofii mięśni, niewydolności serca.
W tym celu produkują głównie nalewki. Trzy łyżeczki nasion zalać szklanką wrzącej wody, domagać się nocy w ciemnym miejscu, przecedzać przez kilka warstw gazi wyściełanych bawełną. Zrób też nalewkę na alkoholu - wlej 20 g nasion
0,5 l 70% alkoholu, nalegaj 20 dni w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, wstrząsając codziennie.
Przy zwiększonym ciśnieniu nanieść maksymalnie 20 kropli, rozcieńczonych w 50 ml wody, trzy razy dziennie, na pół godziny przed posiłkiem. Przebieg leczenia wynosi 2 miesiące. Pod zmniejszonym ciśnieniem, 10 kropli, 2 razy dziennie.
Nasiona pryszczu z ziołami nawrotu, łydki, dziurawca, glistnika są stosowane w leczeniu łuszczycy.
Alkaloid mordovnik stosowany w oficjalnej medycynie i został dopuszczony do użytku od 1957 r. W postaci soli kwasu azotowego. Stosowano go w leczeniu porażenia, niedowładu, zapalenia pleksytów, zapalenia korzeni, osłabienia seksualnego, nietrzymania moczu. Ale echinopsin jest toksyczny i może powodować drgawki w dużych dawkach. W ciężkich przypadkach problemy z oddychaniem mogą wystąpić w wyniku skurczu układu oddechowego.
Oficjalna medycyna w ostatnich latach stopniowo porzuciła stosowanie zaprawy, zastępując ją innymi lekami wytwarzanymi chemicznie. Ale medycyna ludowa nie zapomina o właściwościach leczniczych tej rośliny, a autorzy współczesnych publikacji zauważają jej korzystny wpływ na organizm.
Z jednej strony, leczenie ziołowe wydaje się nieszkodliwe, ale z drugiej strony konieczne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza prowadzącego.
W związku z tym dorosnę zaprawę zasadniczo jako roślinę ozdobną. Rośnie dobrze w moim kącie fabuły, gdzie jest półcień. Inne kultury w tym miejscu nie czują się dobrze, ale dobrze się ułożył i ozdobił narożnik swymi potężnymi liśćmi niebieskawymi kulkami kwiatów. Ponadto, podczas kwitnienia, pszczoły nieustannie buczą i buzz wokół niego.