Serowy domowy wyśmienicie rosjanin


Od kilku lat próbowałem wielu przepisów na gotowanie serów. Z czasem pojawiły się moje własne doświadczenia, a ser, który gotuję, bardzo lubi mnie i moich bliskich. Najważniejsze, że serek nie powinien być kwaśny. Domowy, niskotłuszczowy twarożek jest umieszczany w dużym rondlu z powrotem, doprowadzonym do prawie wrzenia. Trzymam się ognia, dopóki nie pojawi się żółta surowica, wrzucam skrzep do durszlaka i wyciskam go najlepiej jak mogę, pod jarzmem. Potem zaczynam gotować ser.
Ściany rozgrzanego Kazana smaruje się masłem i wylewam masę serową, rozbijając na kawałki, ciągle mieszając drewnianą szpachelką, nasmarowaną olejem. W 3-4 posiłkach dodaję wstępnie przygotowaną mieszankę jajek, śmietany i soli. Gotuję do gładkości. Zanim włożysz gotowy ser do naczyń, dodaj szczyptę napoju, aby zrobić dziury. Jeśli ser twarogowy jest kwaśny, należy go dodać podczas gotowania. Ser można umieścić na foremkach - plastikowe słoiki z margaryny, majonezu itp.

Za 1 kg twarożku potrzeba 2-3 litrów zwrotu, 2 jaja, 1 łyżka. łyżka masła, 50 - 100 g kwaśnej śmietany. Z doświadczeniem przyjdą ich normy. Nieco więcej jaj - ser jest bardziej twardy, bardziej kwaśny - bardziej miękki.
Smak Bon!