Zjemy Krokodyla


Czas przygotowań się skończył. W pojemnikach dodaliśmy zapasy i mamy wolny czas. Teraz możesz rozpieszczać swoich bliskich czymś pysznym, korzystając z własnych przygotowań, co jest szczególnie przyjemne i ekonomiczne.

Tak, ekonomiczne ciasto o niezwykłej nazwie "Krokodyl". Prawdopodobnie będziesz zaskoczony tym imieniem. Dlaczego nagle "Krokodyl"? Myślę, że z powodu nierównej powierzchni (która tworzy zmielone ciasto), podobnie jak skóra żywego krokodyla.

Przepis na ciasto jest bardzo prosty. Musisz ubić 2 jajka szklanką cukru, dodać 0,5 łyżeczki sody, paczkę margaryny, 3 szklanki mąki (lub trochę więcej), aby zagnieść ciasto. Okaże się, że jest miękka. Podziel ciasto na dwie nierówne części. Większe umieścić na blasze do pieczenia, posmarować dżemem. Każdy może to zrobić: wiśnia, malina, truskawka, czarna porzeczka, ale musi być koniecznie gruba. Moim zdaniem, będzie to smaczniejsze, jeśli włożysz dżem "różne" lub 2-3 różne rodzaje dżemów (każdy w trochę), w zależności od twoich własnych preferencji, ale co najważniejsze, nie przesadzaj. Następnie zagnij krawędzie warstwy ciasta i przykryj ciasto pozostałym ciastem tartym na dużej tarce z mąką, równomiernie rozprowadzając kawałki wzdłuż powierzchni. I w piekarniku! Gotowe ciasto do ostygnięcia. A następnie, wyciąć. Apetyczne plasterki są pytane w ustach.
Byłbym szczęśliwy, gdyby "krokodyl" "osłodził" i rozjaśnił długie zimowe wieczory dla czytelników "Dachnitsa" i przypomniałby wam hojne lato.