Jak uratować zbiory


Masowe zbiory ziemniaków i roślin okopowych dobiegają końca. Teraz główną troską rolnika jest zachowanie wyhodowanych zbiorów.

Przed przechowywaniem warzyw do przechowywania konieczne jest oczyszczenie magazynu ziemi, śmieci, powietrza i dezynfekcji. W tym celu w ciepłe dni należy poddać go działaniu 2-3% roztworu siarczanu miedzi, 40% roztworu formaliny (25-30 ml / m3). Po przetworzeniu magazyn powinien być zamknięty przez dwa dni, a następnie przewietrzyć go. Jeśli w piwnicy pojawią się gryzonie, konieczne jest ich wymuszenie siarką - 30-50 g / m3.
Na początku października oczyściliśmy zielone kultury obsiane w sierpniu - szpinak, sałatę, koperek, cebulę na zielonych.
Dedykowane marchewki należy natychmiast schłodzić. Zabierz go, gdy dolne liście żółkną i umrą. Przechowuj marchewki w temperaturze +1 ... 3 ° C w piwnicach, piwnicach, pomieszczeniach o niskiej temperaturze, wylewając na sucho, czysto, bez domieszki piasku organicznego. Najpierw wlej 2-3 cm warstwę piasku, następnie ułóż rząd marchewki tak, aby korzenie się nie dotykały i wypełnij warstwę piasku w odległości 1-1,5 cm Całkowita wysokość stosu nie powinna przekraczać 0,75 m, szerokość - 1 m, długość puszki być arbitralne.
Inne rodzaje roślin okopowych nie muszą być wylewane z piaskiem, ale w tym przypadku również są lepsze.
Przed złożeniem do przechowywania przez buraki i brukiew, wierzchołki przycina się na poziomie wierzchołkowego pąka, delikatnie potrząsając gruntem z roślin okopowych. Marchewki usunąć, lekko skręcając w głowę. Rzepa przycina liście, pozostawiając ogonki do 0,5-1 cm długości.
Rośliny okopowe z uszkodzeniami mechanicznymi, kawałki "oddychają" silniej niż zdrowe, z nieuszkodzoną skórą. Dlatego przy dużych stratach wilgoci w roślinach okopowych, turgor słabnie, a odporność na atak mikroorganizmów wyraźnie spada. Dlatego oczywiste jest, że nie powinno się składać długoterminowego przechowywania uszkodzonych owoców.
Świeże rośliny okopowe można zachować tylko poprzez utrzymanie optymalnego reżimu. Tak więc, dla buraków, selera, temperatura przechowywania pietruszki powinna wynosić 0 ... + 1oC; Spodnie i rzepa - 0,5 ... + 2 ° C; rzodkiewki - + 1,5 ° C
Późna kapusta, będąca soleniem i przechowywaniem w świeżej formie, zwykle zaczynają się czyścić w pierwszej dekadzie października. Niskie temperatury i krótkotrwałe przymrozki nie mają negatywnego wpływu na jakość głowy. Jeśli widelce zaczęły pękać, a czas czyszczenia jeszcze nie nadszedł, możesz oderwać korzenie roślin. Aby to zrobić, chwyć głowę obiema rękami i skręć kilka razy w jednym kierunku. Z rozdartymi korzeniami głowy przestają przychodzić i nie pękają.
Na białej kapuście nasiona należy wyciągnąć z korzeniem. Brukselka może być całkowicie pochowany w piwnicy, a następnie okres konsumpcji zostanie przedłużony o półtora miesiąca.
Przechowywać kapustę w piwnicach, piwnicach, układać widły na dwóch lub trzech warstwach, aby zapewnić im swobodny dostęp do powietrza. Możesz również powiesić parę głów dla pniaków. Najlepsza temperatura przechowywania kapusty wynosi od 1 do 2oC.
Cebule są czyszczone przy suchej pogodzie. Jest wyciągany z ziemi i układany na miejscu do suszenia, codziennie przewracany. Wysuszone cebulki są odcinane, pozostawiając ogonki o długości 1,5-2 cm, cebule są przechowywane w pudełkach, koszach, workach w temperaturze -1 ... 3 ° C i wilgotności 85-90%. Możesz przechowywać cebulę w wyższej temperaturze (10-12 ° C). Niektórzy ogrodnicy dobrze wyschniętą cebulę z topy warkocz warkocze i powiesić je na ścianach w pokojach.
Jeśli zastosujesz się do wszystkich niezbędnych zasad, produkty, które wyprodukujesz, będą doskonale zachowane podczas zimowej wiosny.