Sylwester


Wszyscy kochamy święta, zwłaszcza Nowy Rok i Boże Narodzenie. W oczekiwaniu na święta chcę wszystko przemienić i przygotować prezenty. Niektóre z moich wskazówek pomogą ci to zrobić lub podpowie pomysł.


Za oknem

Istotnym atrybutem świąt jest elegancka choinka. Może być zainstalowany nie tylko w domu, ale także poza oknem lub na balkonie w pustym pudełku kwiatowym. Ona da dobry nastrój nie tylko tobie, ale także przechodniom.
Aby to zrobić, będziesz potrzebował: kija, z którego możesz zrobić pnia drzewa, okrągłej "oazy" o średnicy co najmniej 20 cm dla korony, drutu, wodoodpornego kleju "Moment". Średnica i wysokość pnia powinny być proporcjonalne do średnicy korony. "Oaza" może być wklejona mchem lub suchymi liśćmi dębu, "rozproszyć" na jej biodrach, małych szyszkach, orzechach, suszonych pomarańczach lub plasterkach cytryny. Jeśli chcesz nadać drzewu bardziej świąteczny wygląd, możesz użyć kolorowych koralików i guzików.
W "oazie" z nożem, wykonaj otwór o tym samym rozmiarze jak średnica pnia. Przyklej piłkę mchem lub liśćmi. Aby uzyskać siłę, lepiej jest owinąć go drutem. Napełnianie wgłębienia kleju, włóż trzpień do piłki. Pozostaje najbardziej fascynującą - ozdabiając drzewo, ale tutaj możesz zrobić bez naszej rady, twoja wyobraźnia przyjdzie ci z pomocą.
Dalsza pielęgnacja drzewa polega tylko na oczyszczeniu śniegu z "korony", jeśli zima będzie w tym roku śnieżna.

W domu

Cieszymy się, gdy dają prezenty, kwiaty. Jasny papier do pakowania przez długi czas utrzymuje ciepło ulubionego prezentu lub zapachu kwiatów. Wyrzuć to, ale ręka się nie podnosi!
Z genialnego kwiatka można zrobić wiele świątecznych rzemiosł, które sprawią, że choinka i pokój będą wyjątkowe. To najprostsze płatki śniegu, różne gwiazdy, krakersy, piłki niespodzianki, łuki ... Wszystko to możesz stworzyć ze swoimi dziećmi. Trzeba tylko zacząć ...
Proponuję zrobić genialną kulkę papieru na bukiety kwiatów. Wytnij 8 kwadratów o boku 7 cm. Odetnij od nich kręgi. Złóż każde koło na pół, a następnie ponownie na pół. Zabezpiecz środek zszywacza. Połącz 4 figury ze sobą w płaskim kółku. Okazało się gwiazdką z zaokrąglonymi końcami. Następnie przymocuj dwie gwiazdki do siebie za pomocą zszywacza. Piłka jest gotowa.
Piękne opakowania cukierków zbyt przykro, by je wyrzucić. Przygotuj 15-20 opakowań owijających o tym samym rozmiarze, przekręć je w środku, zbierz je w bułeczkę i przeciągnij silną nicią. Zdobądź fantazyjną piłkę. Zawieś i wkręć gotowy produkt. Te kule mogą ozdobić pokój lub klasę na święto Nowego Roku.
Wszyscy kochamy czekoladę! Uratuj czekoladową folię. Pokrój ją na 4 kawałki i miażdżąc, zwiń kulki w dłonie. Gdy kulki będą się kumulować, zrób z nich płatek śniegu. Kanał przez otwory w centralnej kuli. Wstaw kawałki cienkiego drutu o długości około 10-12 cm Teraz trzeba zszyć na nim kulki folii, wcześniej przebite szydłem. Uszczelnij końce drutu wewnątrz ekstremalnych kępek. Przywiąż sznur. Płatek śniegu gotowy. Niech ozdobione choinką.

Prezenty z ogrodu

Zestaw nasion. Wielu z was zbiera nasiona, można je podzielić się ze znajomymi. Dzięki tak wyjątkowemu prezentowi wyrażasz troskę o przyjaciela, zwłaszcza jeśli trudno jest zdobyć nasiona kwiatów i warzyw. Przyklej do nich papierową torbę i udekoruj na przykład kwiatami z zielnika.
Pachnące kulki. Ta starożytna ozdoba zdaje się mówić: "Wesołych Świąt!" Weź wszystkie cytrusy za wyjątkiem grejpfruta (jest za duży) i paczkę ostrych ząbków. Przyklejaj goździki do cytrusów na całej powierzchni. Użyj gilzy, aby nie posiekać palców. Możesz wcześniej przebić skórkę owocu za pomocą grubej igły lub szydła. Następnie posyp cynamonem, nutmalem lub imbirem, aby uzyskać bardziej zróżnicowany smak. Przykleić na wierzchu czymś lepkim, takim jak lakier do włosów. Umieść pachnącą piłkę w ciemnym, suchym miejscu na dwa tygodnie. Udekoruj gotowy produkt wstążką lub koronką. Dołącz kilka gałązek zielonego świerku lub tui.
Herbaty ziołowe. Jeśli masz dobrą kolekcję suchych pachnących ziół, zrób z nich mieszankę i zaprezentuj znajomym - miłośnikom herbaty - w pięknym pudełku. Będą to następujące kombinacje: szałwia, dzika jarzębina i owoce dzikiej róży; płatki róży, róży i liści malin; bazylia, werbena cytrynowa, trawa cytrynowa i tymianek; rumianek i waleriana.
Warkocz czosnkowy. Do zrobienia tego prezentu potrzebne będą: tuzin głów czosnku z zachowaną częścią łodygi, nożyczki, lina z juty, klej i suszone kwiaty. Wybierz trzy głowy i związź ich ogony razem z jednym końcem liny. Rozpocznij splatanie liny i łodyg czosnku. Po wykonaniu kilku zakładek dodaj kolejny nagłówek; kontynuuj tkanie, ustawiając równomiernie głowy. Na końcu warkocz zrobić pętlę sznurka, dla którego można go zawiesić. Udekoruj plecionkę, przyklejając suche kwiaty lub owoce do swojego gustu. Aby upominek był jeszcze bardziej wyrazisty, załóż na nim duży łuk, który ukryje pętlę.

Powodzenia!