Nowy rok puka do drzwi ...


Zgadzam się, że dekorowanie domu na Nowy Rok i Boże Narodzenie to przyjemność, a takie urocze rzeczy jak gałązki jodły, szyszki, świece, owoce i orzechy dają niezwykłe uczucie świętowania.
A jeśli kochasz robić rękodzieło, teraz jest czas na biznes.

Alternatywne choinki

Nowy Rok nie zdarza się bez choinki, bez zapachu sosnowych igieł, migotania świecy, więc dominującą pozycją na wakacjach jest oczywiście puszysta piękność, a wcale nie jest konieczne, aby ją ścięto. Zgadzam się, że wyrzucone na choinkę szkielety choinkowe są spektaklem dla delikatnej duszy ogrodnika, ogólnie nie do zniesienia. Dlatego zamiast zielonej choinki zróbmy coś nowego i niezwykłego.
Najprostszą opcją jest stożek wykonany z grubej tektury, na którą wklejane są jasne liście aronii, płatki suszonych powojników lub inne kwiaty za pomocą techniki "łuski ryb". Obraz może być wykonany z różnych rodzajów fasoli i koloru, grochu, gryki lub starej biżuterii. Zwykle działa spiralnie lub pierścienie. Dno jest cięższe od orzechów, lekko zabarwione lakierem lub złoceniem. Aby ożywić kompozycję, igły sosny lub tuju są przyklejone wzdłuż stożka, aby nie zagłuszyć tła płatków i liści.
Choinka z szyszek. Oczywiście, aby zbudować takie drzewo, musisz chodzić z całą rodziną w pobliskim lesie lub parku, im więcej chodzisz, tym wyższe drzewo będzie rosło. Montaż - osobna przyjemność, opcje - masa, wybierz dla siebie najwygodniejszy. Najłatwiej jest położyć guzy w warstwach o malejącym promieniu i przymocować za pomocą szybko schnącego kleju. Podstawa do tej choinki służy jako kosz z siatki na dokumenty. Dolną warstwę stożków mocujemy do kosza za pomocą drutu, przyklejamy wszystkie kolejne. Taka choinka będzie również odpowiednia na świątecznym stole, jeśli zdobią ją małe kanapki z kanapkami, oliwki, owoce lub słodycze w lśniących opakowaniach. Wieniec z prawdziwych świerkowych gałązek nadaje kompozycji pełnię i aromat sosny.
Aby zrobić jodełkę w awangardowym stylu, będziesz potrzebował ... skór bananowych, z których wstępnie wycięte są wydłużone łapy świerkowe. Są lekko zgięte i wysuszone. Podstawą "choinki" jest stożek wykonany z twardego kartonu, do którego przyczepione są bananowe "płatki" za pomocą kleju. Aby wytłoczone i nadać im wyrazistości, wąska krawędź jest nakładana wokół krawędzi za pomocą gorącego kleju. Jeśli "jodełka" ma wysokość 60 cm lub więcej, wówczas drut kwiatowy jest używany do podtrzymywania zakrzywionych "płatków". Gdy wszystkie zostaną utrwalone, kompozycja pozostanie kilkakrotnie srebrnym sprayem i ozdobi się sztucznymi perłami, biżuterią lub guzikami z masy perłowej.

Uroczysty wieniec

Tradycyjny wieniec wykonany jest z gałęzi jodłowych. Jako uzupełnienie, dobre są naturalne materiały - szyszki świerkowe lub sosnowe, owoce dzikiej róży, główki maku, naturalne lub kolorowe. Mech, wierzbowe wędziska również nie naruszają eleganckiego stylu. W Nowy Rok i święta Bożego Narodzenia taki wieniec przywita gości przy drzwiach. Jest zawieszony na drzwiach jako strażnik i symbol nadziei na dobre samopoczucie, bogactwo i odrodzenie. Dlatego kwiaciarnie bogato zdobią wieńce owocami, owocami, kadzidłem, kwiatami.
Podstawę wieńca (koła) można wykonać z drutu, elastycznych gałęzi brzozy i wierzby, winogron lub kupić gotową ramę.
Podstawę kładzie się na trawie, mchu, papierze, ostrożnie wkręcając je cienkim drutem lub żyłką. Sosnowe lub świerkowe gałęzie układa się równomiernie na przygotowanej podstawie, mocując je, jak pokazano na zdjęciu. Dają podstawowe zielone tło dla jaśniejszych dekoracji. Teraz, gdy podstawa jest jednolicie zdobiona, elementy dekoracyjne są przyklejone do niej lub przymocowane drutem - bombkami i kokardkami, które mogą mieć wszystkie odcienie czerwieni lub złota.
Aby wianek był pachnący, dekoracje uzupełniają przyprawy. Mogą to być pałeczki cynamonu, zawiązane w wstążki w eleganckich pęczkach lub wszywane w worki siatkowe, aromatyczne mieszanki z płatkami pachnących kwiatów i nasion.

Dekoracje stołu

Szyszki pokryte złotym i czerwonym sprayem, przyklejone do lustrzanej powierzchni dysku, z parami lub potrójnymi przeciwległymi. Aby nie "wjeżdżać" do miejsca na kubek, przed sklejeniem umieszcza się je na środku dysku, a następnie gałęzie jodły usuwa się i mocuje na dysku. Na krawędzi szkła przyklejają złoty warkocz, którego końce wiążą dzwony. Że szkło się nie przewróciło, można je wkleić. W tym przypadku woda wylewa się prawie na brzeg - w przeciwnym razie trudno jest postawić płonącą świecę i się nie poparzyć. Kompozycję ozdabia satynowa tasiemka sklejona w kilku miejscach, tworząc gałęzie i szyszki. Zapal świeczkę i włóż ją do wody.
Elegancka świeca na dużym talerzu wyłożona jest wokół podstawy czerwonymi bombkami bożonarodzeniowymi, stożkami, orzechami i gałązkami świerku.

Zapachy nowego roku

Od dzieciństwa Nowy Rok przypomina nam niezwykłe smaki - zapach igieł sosnowych, mandarynek i domowych ciast. Stworzone własnymi rękami noworoczne kompozycje mogą być pachnące, co da im jeszcze więcej uroku. Weź garść świeżych igieł świerkowych, odrobinę cytryny lub skórki pomarańczowej, cynamon, dodaj gruboziarniste kryształy soli, wymieszaj składniki i zawiąż je w siateczkowym supełku o wielkości orzecha włoskiego. Na wierzchu torby można upuścić go świeżym sokiem z cytryny, a następnie schować go w kompozycjach kwiatowych.
Aromaty mogą żyć nie tylko w aranżacjach kwiatowych, ale także same w sobie. Jeśli węzeł zostanie umieszczony w haftowanej torbie, zamieni się w tradycyjną pamiątkę noworoczną - "saszetkę".