Ile buduje dom


Tak więc, drogi czytelniku, stałeś się szczęśliwym posiadaczem ziemi. Więc musisz rozwiązać problem z mieszkaniem.


Wciąż pamiętam doświadczenie dwóch mieszkańców Samary, rdzennych mieszkańców miasta. Kilka lat temu, na skraju wsi Rozhdestveno, działki zostały pocięte na ogrody. Po otrzymaniu przydziału kobiety wyciągały drut kolczasty po obwodzie, tak aby krowy nie krążyły po terenie, ustawiały namiot, ustawiały ścieżki, rozbijały klomby i sadziły warzywa. Jesienią ogrodnicy zebrali żniwo i obrócili namiot do miasta. Następna wiosna wszystko znowu się wydarzyło. Opcja? A dlaczego nie? W końcu, kto lubi co!
Bardziej poważne mieszkanie wymaga poważniejszego podejścia, korzyścią jest to, że obecnie nie brakuje organizacji, które chciałyby sprzedać ci materiały budowlane, zrobić projekt domu, "podnieść" ściany, a nawet zamienić dom "pod klucz", czyli wykonać całą pracę, zaczynając od projekt i kończąc na prowadzeniu i uruchomieniu komunikacji. W porozumieniu z klientem zostanie wykonana pełna dekoracja wnętrz pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych. Ceny? Są bezpośrednio zależne od twoich życzeń.
Mały letni dom może kosztować cię, na przykład, w firmie ExpressDomStroy z 88 tysięcy rubli, a letnie gniazdo zostanie zbudowane podczas tygodnia "pod klucz". Zimowa podmiejska obudowa z wszystkimi udogodnieniami będzie znacznie droższa - od 150 do 300 tysięcy za 1 kw. Km. m. Najkorzystniejsze ceny - w przypadku paneli prefabrykowanych, osłoniętych domami bocznicowymi z dachem, przegrodami wewnętrznymi i schodami, drzwiami i oknami. Dom będzie miał wszelką komunikację, ale konieczne będzie zajęcie się szamanem i wkładem do domu z gazem i wodą.


Oddychające drewno


Najdroższy, ale także najbardziej atrakcyjny pod względem wyglądu i ekologiczności - domy wykonane z drewna. Drzewo "oddycha", jak mówi wielu mieszkańców drewnianych domów. Rzeczywiście, ustalono, że procent dwutlenku węgla w pomieszczeniach domów z drewna jest znacznie niższy niż w podobnych domach zbudowanych z cegły. Drewno przywożono do nas z Uralu, Syberii, Mordovii i regionu Uljanowsk. Najtańsze dla regionu Samara są dostawy z regionu Uljanowsk i Mordovia: blisko, droga "je" mniej pieniędzy, a jakość lasu jest całkiem dobra. Najwyższej jakości, ale także najdroższe domy z bali wykonane są z zaokrąglonego drewna. Z takiego materialnego domu - tylko zdjęcie! Dzięki ciasnemu dopasowaniu kłód konstrukcja jest ciepła i wygodna. Oto tylko ceny ... Za te same pieniądze, które spędziłbyś na prefabrykowanym domu z płytkami pod klucz, będziesz miał tylko chatę bez okien i drzwi, ale pod dachem. Być może zestaw będzie zawierał wewnętrzne ścianki działowe i schody. Dom zbudowany z klejonego lub profilowanego drewna będzie tańszy niż dom z bali.


Niezawodny murowany


Pomimo wspaniałych właściwości ekologicznych drewna, wielu nadal woli budować domy "z kamienia". Logika jest prosta i jasna: w razie pożaru przynajmniej ściany pozostaną.
Najdroższym materiałem jest cegła. Budowa domu z cegły jest czasami droższa niż dom z bali. Przy okazji, murarze powinni zatrudnić wykwalifikowanych, co również nie jest tanie. Czy widziałeś kiedyś ceglane ściany złożone nieudolnymi rękami? Moim zdaniem nie ma nic bardziej brzydkiego niż zakrzywiona ceglana ściana z cementowymi strużkami.


Łatwy i tani blok


O wiele łatwiej i taniej jest układać ściany bloków. Podczas budowania z wykorzystaniem technologii można użyć bloków z rozszerzonej gliny. Ten materiał zastąpił bloki żużla. Techniki wytwarzania glinki spienionej i żużlu są bardzo podobne: w jednym przypadku żużel z wielkich pieców wlewa się do cementu, w drugim - porowate porowate granulki glinki. Budynki z glinowo-betonowych bloków są mocne i trwałe, charakteryzują się niską absorpcją wody.
Bloki piankowe - materiał "lekki" pod każdym względem. Jeden blok jest o wiele większy niż cegła, w wyniku czego ściany układa się szybko i równomiernie. Waga urządzenia wynosi około 20 kg. Znam przypadki, gdy kobiety, nie mające doświadczenia, budowały małe i bardzo ładne domy z samych bloków piankowych. Pianobeton nie płonie i nie zapada się w wysokiej temperaturze, ma doskonałe właściwości izolacyjne. Ale jest jedno "ale" - absolutnie konieczne jest przykrycie domu z pianobetonu na zewnątrz lub ochrona go w jakikolwiek inny sposób przed wilgocią i spadkami temperatury. Niestety nieosłonięte bloki z betonu piankowego z czasem zawalają się. Ale do izolacji dachów, rurociągów, izolacji i izolacji dźwiękowej podłóg między piętrami nie ma lepszego materiału niż pianobeton.


Kamień ceramiczny


Kamień ceramiczny jest bardzo interesujący dla budownictwa wiejskiego - bloki wykonane z gliny i piasku z dodatkiem wody i wypalanej. Materiał jest porowaty, lekki, dobrze trzyma ciepło, nie zapada się bez podszewki. Ściany tynkowe z kamienia ceramicznego tylko ze względów estetycznych. Jeśli istnieje chęć odsłonięcia ściany za pomocą cegieł, lepiej jest wziąć klocki o powierzchni roboczej 38 cm, taki kamień ceramiczny plus cegła tworzy standard dla naszej grubości ścianki. Możesz kupić bloki tej wielkości, płacąc po 80 rubli. Jeśli nie zamierzasz odkryć ściany, możesz użyć bloków o powierzchni roboczej 51 cm, które są droższe - około 100 rubli za sztukę, ale ściany są bardzo ciepłe. Przy okazji warto pamiętać, że z powodu kryzysu wiele firm zaczęło znacznie rabaty na materiały budowlane.
A co, jeśli dom nie chce budować? Odpowiedź jest prosta: kup działkę z gotowym domem. Przy okazji, może być znacznie bardziej opłacalna. Z jakiegoś powodu mieszkańcy wioski są nadal szacowani jako budowani w trakcie sprzedaży, a ziemia idzie jako aplikacja. W rezultacie można kupić dość tanie chaty izpalyku, do których dołączone są trzydzieści hektarów ziemi. Ceny zależą oczywiście od lokalizacji. W Małej Tsarevschinie i chacie będzie kosztować kilka milionów. Ale w Boże Narodzenie można kupić porządny wiejski dom za 700-900 tysięcy rubli, a łaźnia będzie dostępna, a piwnica i silna stodoła, a ziemia w wystarczającej ilości. Za domek ze wszystkimi udogodnieniami poprosi 2-4 miliony.
Na pożegnanie chciałbym udzielić dobrej rady: jeśli chcesz kupić ziemię we wsi, zwróć uwagę na te miejsca, w których wydają gaz. Aby zarobić pieniądze na "ulepszenie gazu" w swoich domach, mieszkańcy często "odcinają" kawałki ze swoich ogrodów i sprzedają je po rozsądnej cenie.