Lekką parą!


Wielu ogrodników uważa, że kąpiel o powierzchni 4-5 akrów to nadmiar. Ale kąpiel ma na celu promowanie zdrowia, a to nie jest warte oszczędzania.


Przed budową narysuj rysunek przyszłej struktury. Głównym tematem w kąpieli jest piec. Jeśli ułożysz go tak, jak jest narysowany na schemacie, 40 minut po zalaniu pieca, będziesz miał ciepłą wodę, aw łaźni parowej będziesz mógł. Do produkcji pieca wykorzystałem grubościenną (8 mm) rurę o średnicy 50 cm i długości 1 m. Umieściłem ją w połowie w komorze do mycia, w połowie w łaźni parowej. W komorze pralniczej kanał jest przyspawany do rury w celu podgrzania wody (najlepiej, jeśli metal jest ocynkowany). Kanał jest przyspawany przez rurę w kominie. W pudełku są kamienie - zepsute izolatory zaprojektowane do tworzenia pary.
Rura spalinowa powinna mieć średnicę co najmniej 10 cm, dla wygody rura powinna być przykuta do cylindrycznego, żeliwnego połączenia kanalizacyjnego. Nie powinniśmy zapominać, że rura wylotowa w suficie wanny powinna być ognioodporna. Na górze rury należy wykonać "grzyb" dla najlepszego dymu wydechowego. Ponadto zapobiega przedostawaniu się wody deszczowej do pieca.
Przy określaniu wielkości wanny przede wszystkim kieruje się ona wielkością leżaka w łaźni parowej - powinna wynosić co najmniej 2 m, pozostałe parametry - w zależności od potrzeb. Przed ułożeniem fundamentu konieczne jest wykonanie rury odpływowej z komory myjącej, a także studzienki do odprowadzania wody. Wykop fundamentowy kopie się w miarę możliwości do gliny, a po zbrojeniu betonowym kładzie się zbrojenie dla trwałości. Konieczne jest ułożenie ruberoidu na betonowym fundamencie, aby zapobiec wchłanianiu wilgoci przez cegły, dlatego też nie zapadły się. Cegła z pół cegły w działaniu wanny tylko w okresie letnim jest wystarczająca, ale dla wytrzymałości co najmniej trzy rzędy należy ułożyć zbrojenie drutu.
Aby lepiej chronić ciepło w łaźni parowej, ściany wanny są najpierw osłonięte płytami z włókna szklanego, a następnie nabijanymi ćwiekami. Nie można stosować płyt z drzew iglastych, ponieważ w wysokich temperaturach wydzielają żywicę. Aby wyciągnąć wilgotne powietrze po użyciu łaźni parowej, konieczne jest wykonanie rury wydechowej, również z "grzybem". Umieść zbiornik na zimną wodę na dachu komory myjącej i pomaluj ją na czarno - w czasie upałów woda w niej nagrzewa się.
Podłoga w wannie lepiej jest zrobić z betonu, przykryć ją płytkami, należy zrobić wnękę w miejscu wylotu rury drenażowej.
I najnowsze wskazówki. Miotły brzozowe są zbierane od połowy czerwca do połowy sierpnia, dąb - w sierpniu. Bardziej wytrzymałe gałęzie znajdują się bliżej ziemi.
5-7 gałązek pokrzywy trzymać przez 2-4 minuty w gorącej wodzie, a następnie 3-4 minuty - na zimno. Następnie ubij tę "miotłę", pocieraj ją. Kiedy ciało zacznie się palić, weź gorący prysznic.

Lekką parą!