"Nowy rok pędzi do nas ..."


Tak, tak, wszystko wydarzy się wkrótce. W Europie choinki od dawna są wystrojone, na bulwarach w świetle bożonarodzeniowym rosną drzewa. Ekrany telewizyjne wypełnione są działkami noworocznymi, poradami, prognozami na rok 2011. Rok Królika Białego Metalu (Kota) - zgodnie z różnymi kalendarzami astrologicznymi. Ale Rabbit nie przyjdzie do nas wkrótce - 3 lutego.
A my, zgodnie ze starym zwyczajem, w oczekiwaniu na magiczny Nowy Rok, idź kupić choinkę. Nie ma znaczenia, czy jest to sosna lub świerk, czy coś innego "wiecznie zielone". Choinka symbolizuje życie wieczne, odnowienie natury. 22 grudnia o 2 godziny i 39 minutach czasu przesilenia zimowego. Długość geograficzna dnia wynosi tylko 7 godzin. I jest koniec najdłuższych nocy w roku, w którym dominują duchy i ciemne siły. Od 25 grudnia do Spiridon Solstice słońce zmieni się na lato.
W czasach starożytnych pierwszy zaczął ozdabiać drzewa druidzi. Dla nich drzewa były żywymi, boskimi stworzeniami. Sosna uosobieniem spokoju i wysokości ducha, świerka - nieśmiertelność i stożki - świeca, światło, ogień życia. Aby światło, siły dobroci podbiły, odepchnęły złe duchy, druidzi poprosili o pomoc z drzew, przynieśli im dary rytualne w formie owoców i warzyw, powieszając je na gałęziach.
Jabłka oznaczały płodność, jajka - narodziny życia, orzechy - boską opatrzność.
W 1419 roku po raz pierwszy zainstalowano drzewo w Niemczech w szpitalu dla ubogich, dekorując je owocami i pierniczkami. Kiedy były lata złych zbiorów dla jabłek, zostały one zastąpione szklanymi kulkami. Bombki choinkowe przyzwyczaiły się, a dmuchacze szkła opanowali umiejętność tworzenia postaci ludzi, zwierząt, ptaków, owadów.
Nowy Rok w Rosji był obchodzony jako pierwszy 1 marca, a następnie 1 września i dopiero na mocy rozporządzenia Piotra I został przełożony na 1 stycznia. Na mocy tego samego dekretu, Peter I zarządził nowe tradycje Nowego Roku, przyjęte przez niego, jak wszystko "nowe i postępowe", z Zachodu. Tego dnia nakazano wystrzelić rakiety, zapalić światła i "udekorować domy z drzew i gałęzi sosny, świerku i jałowca". Ale nie znała jeszcze tradycji drzewa noworocznego.
"Świąteczny szum" rozpoczął się na przełomie lat 40. i 40. XX wieku. Moda na choinkę wybuchła szybko i szybko wygrała prawie wszystkie segmenty populacji - dosłownie za jakieś pięć do siedmiu lat. W 1852 r. Powstała pierwsza publiczna choinka na stacji Ekaterinhofsky.
W latach dwudziestych ubiegłego wieku bolszewicy zakazali urządzania choinek i świętowania Nowego Roku, uważając je za "burżuazyjny kaprys" i "staroświecki zwyczaj". Ponadto, ich zdaniem, "święto noworoczne jest zbyt blisko kalendarza od duchowieństwa Bożego Narodzenia i nie powinno prowadzić ludzi do pokuszenia". Od tego momentu drzewo noworoczne "poszło pod ziemię": tylko w niektórych rodzinach postanowiło je zorganizować i zrobiło to w tajemnicy. I tylko w grudniu 1935 r. Święto noworoczne i jego symbol - drzewo noworoczne - zostały "zrehabilitowane". Piękno lasu powróciło po latach zapomnienia i na zawsze weszło w nasze życie jako wieczny cud i bajka.

Jeśli wyznajesz, najszczęśliwszą rzeczą w Sylwestra jest oczekiwanie tego święta, przygotowania do niego. Dobrze jest myśleć o prezentach, ubraniach, dekoracjach. Chcę coś zrobić własnymi rękami. Tak więc, robię kule na choince na podstawie kulek nitki. Dla wygody umieszczam piłkę w odpowiedniej wielkości kubku lub słoiku tak, aby połowa była na zewnątrz. Okrywam tę połowę uniwersalnym klejem, a następnie wypluję wstępnie pocięte cekiny i brokaty o dowolnym kształcie - jak mówi fantasy. Mogą być wykonane z papieru foliowego. Naciskam odkurzanie na powierzchnię kuli, aby uzyskać lepszą przyczepność. Gdy produkt wyschnie, wyjmuję plątaninę i, jak to bywa, na "równiku" (dzieląc piłkę na pół), przyklejam złotą lub srebrną wstążkę o szerokości 4-5 mm. Możesz również użyć pięknej koronki, taśmy do przycinania z frędzlami.
Ponownie umieść piłkę w pojemniku (wykończona do połowy w dół). Przetwarzam go również z cekinami kleju i proszku. Na górze kuli, po wyschnięciu, przyczepiam wstęgę z tego samego materiału co na "równiku". Zbieram z niego rumianek na sznurku, pozostawiając dwa końce wolne od pożądanej długości do zawieszenia piłki na choince. Pośrodku stokrotki przyklejam kawałek okrągłych cekinów z koralikami na środku. Wszystko, piłka do dekoracji choinki jest gotowa (patrz zdjęcie).
Podobne kulki można wykonać bez kleju, zszywając spiralną spiralę na kulce nici z cekinami. W takim przypadku, w środku górnej i dolnej części kulki, zamknij produkt za pomocą ściegu, pięknego przycisku itp.
Opakowanie kartonowych past do zębów jest bardzo odpowiednie do robienia zabawek choinkowych. Z tych można zrobić "pudełka na prezenty" na choinkę, odcinając części końcowe o pożądanym rozmiarze. Umieść miękką piankową kostkę wewnątrz kleju. W rowkach wykonanych gwoździem, wzmocnienie, zanurzenie w kleju, małe szyszki, sztuczne igły, mały kwiatek, świeca na ciasto, kawałki świecidełka. Zakryj niepotrzebne napisy na pudełku za pomocą opatrunków ozdobnych z bukietów ze świeżymi kwiatami. Staraj się, aby ich końce były łuki, curlicues (patrz zdjęcie).
Można budować domy z tymi samymi paczkami, których ściany i dachy są "priporoshit" ze sztucznym śniegiem. Wytnij otwory na okna i przyklej je do zasłon z jasnopomarańczowego materiału, takiego jak papier, który spowoduje wrażenie płonącego w domu światła. Na "drzwiach" powiesić wieniec noworoczny, przykleić rurę na dachu, włożyć w nią kawałek waty, wyciągając go w postaci chmury dymu.
Jeśli masz dekoracyjny mak w swoim wiejskim domu, uratuj skrzynki z roślinami, aby stworzyć bukiet noworoczny. Pomaluj pudełko lakierem do paznokci, a na nim wielobarwne lśniące kawałki i koraliki. Zbierz bukiet sosnowych gałęzi i zdobionych maków. Włóż do niego ozdobną świecę, przymocuj zabawkę na gałęziach sosny - symbol roku, zawiąż piękną kokardkę. Taki bukiet będzie świecił i świecił światłem w wieczornym świetle. Może to być prezent i mała choinka.
Wcześniej okna domów, szkół, instytucji zdobiły ażurowe, wycięte z papieru płatki śniegu. W Chinach są one uważane za uroki. Kwadratowy arkusz jest składany nawet kilka razy i jest cięty z kilku stron w postaci loków, okręgów itp. Gotowy amulet jest ozdobiony wzorami, napisami i umieszczonymi w różnych miejscach domu, nawet pod poduszką osoby, która upadła.
Niech Bóg da nam dobrą i "poprawną" pogodę w nadchodzącym roku! Życzę wszystkim pięknych ogrodów kwiatowych, obfitych zbiorów, aby ci bliscy zadowalali nas swoim zdrowiem, z sukcesem, aby każda rodzina miała bogactwo i cieszyła się rzeczą nazywaną ŻYCIEM!