Moi ogrodowi "przyjaciele"


Teraz praktycznie nie spotkasz strachów na wróble ogrodników, aby chronić plony. Po utracie pierwotnego celu, strachy na wróble zmieniają się w sztukę, zakorzenioną w tradycji, a jednocześnie otwierają nowe możliwości kreatywności, stając się coraz bardziej popularne.

Długo miałem zamiar wysłać zdjęcia moich zabawnych mieszkańców wsi do "Dachnitsa" i powiedzieć, jak to robię. Przeczytałem wniosek TA Valieva o "historiach grozy", a to przyspieszyło moje pragnienie. Tylko nie zgadzam się na to, by nazwać je "opowieściami o horrorze", wręcz przeciwnie, ożywiają i dekorują naszą stronę, a my bardzo ich kochamy. Nasi goście lubią robić zdjęcia z nimi, a ludzie przechodzą obok.
Ja je robię i zmieniam wizerunek każdego roku. I ułóż je łatwo. Biorę plastikową butelkę o pojemności pięciu litrów, odciąłem dno. To będzie szczyt w głowie. Schowam butelkę maczugą (wyściółka poliestru, tkanina, dzianina - to jest pod ręką), a na wierzchu jest jasnoróżowa lub kremowa tkanina. Włosy z myjni, sierści psa, futra, nici z torebki z cukrem robię. Brwi, brody, wąsy i zbiorniki wykonane są z wełny lub sztucznego futra. Oczami są aplikacje z tkaniny, z małym czarnym guziczkiem pośrodku, a następnie obrysowuję je czarnym długopisem. Maluję również na jego rzęsach i, jeśli to konieczne, zmarszczkach. Pomaluj farbę w róż. Cięcie i klejenie ust od czerwonej tkaniny. Wkładam gumową piankę na brodę i nos. Na głowie mam kapelusz lub szalik. Zawijam szyjkę (szyjkę butelki) szmatką.
W ten sposób kładę głowę na drążku z poprzeczką. Poprzeczka to przyszłe ramiona i dłonie wypchanych zwierząt. Potem strach na wróble ubrany w odpowiedni strój. Jeśli kombinezon jest spodni, to kładę drugą "nogę". Dla objętości kobiecej figury pod górną sukienką zakładam kurtkę lub płaszcz, który jest na stanie. Ogólnie wszystko jest gotowe, reszta - szczegóły i lot fantazji na obrazie. Pamiętaj, aby wybrać miejsce, w którym "dzieło sztuki" będzie wyglądać bardziej wyraziście i stosownie, i wbij słupek głębiej w ziemię.
W zeszłym roku ogrodnik mieszkał przy moim widelcu na jabłoni. Ma taką samą standardową głowę. Bok głowy dłoni, dłoń-pampuszka, pod nogami nóg. Tak wesoła firma żyje i cieszy wszystkich w moim ogrodzie.

Zdjęcia autora:
Siostrzeniec z przystojnym Joe
Jestem z rosyjskim pięknem
Baba Jaga z przystojnym i ogrodnikiem
Kozak Kuban
Pirat z dziewczyną Czuwaski