Jak pokryć szklarnię


Dacza, która marzy o zdobyciu bogatych plonów warzyw kochających ciepło - papryki, bakłażanów, pomidorów, ogórków - nie może obejść się bez szklarni. W przezroczystym pokoju o powierzchni 12-15 m2 z przezroczystymi ścianami można je bardzo dużo umieścić. I oczywiście wszystkie szklarnie - składane i stacjonarne, łukowe lub "dom" - będą ci służyć przez ponad rok. Teraz musimy zadbać o niezawodne schronienie szklarni.
Większość letnich mieszkańców nadal pokrywa szklarnie i szklarnie plastikową folią. Jest stosunkowo niedrogi, łatwo krojony na kawałki o odpowiedniej wielkości i jest mocowany do dowolnej konstrukcji. Jednakże, folia ma wady: po pierwsze, ograniczony czas użytkowania, po drugie, jej przezroczystość można zmniejszyć za pomocą promieni ultrafioletowych, a po trzecie, pary kondensują się na wewnętrznej powierzchni folii. Zimne krople spadają na delikatne liście roślin, które mogą powodować ich chorobę. A jeszcze bardziej wytrzymała folia zbrojąca nie jest w stanie ochronić roślin przed mrozem w temperaturach poniżej -2 ° C.
Dlatego najlepsze schronienie dla szklarni może służyć jako różnorodność nietkanych materiałów o dużej wytrzymałości - zarówno krajowych, jak i importowanych. Zalety takich materiałów są oczywiste: są lekkie i przepuszczają wilgoć, umożliwiają również przepływ powietrza, a co najważniejsze, wilgoć nigdy nie skrapla się wewnątrz. Pod osłonami włóknin powstaje najkorzystniejszy mikroklimat, przy którym zapewnione są obfite wczesne plony.