W pokoju z ziemią


Chcę przedstawić czytelnikom ręczny kuter płaski - najprostszy sadzarka.

Zastosowanie płaskiego obcinacza, spud rośliny łatwiej i szybciej. Ziemniaki, rosnące na łóżkach w dwóch rzędach, staczamy się tylko z boku pomiędzy, niż przecinamy pracę na pół. Reszta jest luźna z większą produktywnością.

Nawozy organiczne są rozproszone na łóżkach pod koniec jesieni lub dodajemy zwiększoną dawkę tego co trzy lata. Przez resztę czasu nie kopać, nie uprawiać ziemi za pomocą płaskiego noża lub poluzować widelcem.

Niekonwencjonalne ogrodnictwo koryguje stosowanie nawozów mineralnych, których wizerunek zmniejszył się ze względu na wysokie koszty i wzrost zawartości azotanów w produktach. Ale faktem jest, że konieczne jest nawożenie roślin, a nie gleby. W przypadku rolnictwa rolnego nawozy mineralne mogą być stosowane lokalnie, krok po kroku, pod każdym buszem. Musimy jednak pamiętać, że gleba nie toleruje zakwaszonego kwasu i niskiej zawartości materii organicznej.

Kiedy działka jest wykopana lub zaorana skrętem, chwasty spadają na dno bruzdy i nie pojawiają się przez długi czas. Ale bliżej środka lata wyrastają gęsto i biorą własne: ich system korzeniowy jest mocny i głęboki.

Następna fala chwastów pojawia się pod koniec lata. W tej chwili nie są już w stanie konkurować z zarośniętymi roślinami uprawnymi. Po zebraniu podczas przygotowywania gleby do siewu zielonego obornika łatwo jest zniszczyć je za pomocą płaskiego noża.

Jeśli masz 10 hektarów ziemi i fauny "pokojowego współistnienia", to znaczy, że znowu nie kopać i orać, to przez rok robaki będą nawozić miejsce z pięciu tonami biohumusu. Cała ciężarówka ciągnika!

Ale wermikompost jest znacznie bardziej wydajny niż dobry nawóz. Uważa się, że nawóz otrzymany od jednej krowy wystarczy do zapłodnienia połowy hektara ziemi. Biohumus wytwarzany przez robaki z tego obornika może być nawożony 2,5 hektarami o tej samej wydajności.Jak rozmieścić łóżka?

Wybór zależy przede wszystkim od nachylenia, na którym płynie deszcz i topi woda.

Jeśli potrzebujesz wcześniejszej produkcji, łóżka powinny być umieszczone z zachodu na wschód. Jego powierzchnia boczna będzie skierowana na południe i będzie lepiej rozgrzewała się na słońcu.

Jeśli chcesz mieć cały ogród ze stromym zboczem na południe, za każdym razem poluzuj łóżka, przesuwając się wzdłuż północnych skrzyżowań. Nachylenie na południe w końcu sam się rozwinie. Jest to szczególnie ważne w regionach północnych, gdzie czas aktywności mieszkańców ziemi wzrośnie dzięki sztucznemu południowemu zboczu.

Aby uzyskać bardziej równomierne i lepsze oświetlenie wszystkich roślin, a co za tym idzie zmniejszyć ilość azotanów, ustaw je z północy na południe.

Nasiona wszystkich roślin ogrodowych, w tym sideratnyh, dobrze moczone przed zasadzeniem w naparze suchych i surowych grzybów. Zawierają dużą liczbę pierwiastków śladowych. Brak nawet jednego z nich zmniejsza zbiory.

Zwiększa energię kiełkowania nasion poprzez namaczanie ich w wodzie w stanie stopionym ze śniegu i lodu (nawet z lodówki).

Niektórzy ogrodnicy przetwarzają nasiona namagnesowaną wodą i wodą, stojąc w słońcu przez 3-4 dni.

Nasiona są wybierane spośród najbardziej produktywnych i zdrowych roślin.

Ziemniaki czyste, dojrzałe, ale tak szybko, jak to możliwe, gdy jest mniej dotknięty chorobą. Wczesne zbiory umożliwiają uprawę większej ilości zielonej masy nawozu zielonego na paszę dla dżdżownic przed zimą.W celu zakupu ręcznych noży płaskich można skontaktować się z autorem wynalazku na:

601254, region Vladimir., Rejon Sudogodski, osada Muromcewo, t. 4-13-63 do 07.

Vladimir Vasilyevich Fokin.