Wcześniej niż sąsiedzi


Wczesne warzywa chcą spróbować wszystkich. Ale nie wszyscy ogrodnicy mają możliwość zbudowania szklarni.

Do tego potrzebne są 2 deski i 2 długości przycinania 50 cm, z których należy wykonać pudełko bez dna. Ma on taką samą wielkość listew o szerokości 2x3 cm na ramie, aby zakryć ją od góry pudełka. Pokryty jest z obu stron plastikową folią. Okazuje się, że dwie warstwy folii w odstępie 3 cm. Aby utrzymać ramę z dala od wiatru, jest ona przymocowana do pudełka za pomocą haków z obu stron.

Gdy tylko uformują się wiosenne odtajenia, kładziemy skrzynkę bez dna na wyrównanej glebie. Po bokach jego ziemi buchnie. Wewnątrz, dokładnie w środku, za pomocą motyki, robimy pogłębienie dla zasiewu nasion ogórków. Skrzynia jest zamknięta wiekiem iw ciągu kilku dni gleba w niej się ociepla.

Gdy tylko jej wierzchnia warstwa rozgrzeje się do 8-10 °, zasiejemy nasiona ogórka. A po bokach, aby ziemia nie była pusta, w odległości 15-20 cm od ogrodu ogórków, siejmy rzodkiewki jeden po drugim. Obie te rośliny są bardzo wrażliwe na wilgoć, więc wlewamy je ciepłą wodą co 2-3 dni.

W upale rosną szybko. Miesiąc później, dopóki pąki kwiatowe nie zdążyły pojawić się na ogórkach, rzodkiewka dojrzeje, może zostać usunięta. Do tego czasu wiosenne przymrozki się zatrzymają, a my usuniemy pudełko z ogrodu.

Dwuwarstwowa folia chroni przed przymrozkami wiosennymi. Dzięki tej metodzie rzodkiewki i ogórki dojrzewają przez 1-1,5 miesiąca wcześniej niż sąsiedzi.

Pod koniec lipca zimna rosa zaczyna opadać rano na środkową Wołgę. Z tego, liście ogórka zachorują na mączniaka. Mój ogórek ogórek rośnie do dwóch metrów w górę sznurka wyciągnął z góry. Na wysokości jednego metra i wyżej, powietrze jest o 4-5 ° cieplejsze niż na glebie w czasie rosy. To oszczędza liście przed zakażeniem mączniakiem prawdziwym.

Pierwsze ogórki, które osiągnęły rozmiar kciuka, na pewno się zepsują. Firstborn silnie hamuje dojrzewanie innych.

Codziennie podlewamy ogórki, zwłaszcza po dojrzewaniu. Karmić co tydzień roztworem ptasich odchodów.Petr Alekseevich PEKHKOV,

Czuwasja, dzielnica Jałczik, z. B. Yalchik