Planowanie działki


Letnia altana ogrodowa powinna znajdować się co najmniej 3 metry wciętej z czerwonej linii.

Struktura struktury gospodarczej może obejmować pomieszczenia do utrzymania drobiu i królików.

W każdym ogrodzie powinno znajdować się miejsce kompostowania urządzenia, stanowisko lub skrzynia, a także zbiornik do przechowywania i zbierania wody do nawadniania.Który dom jest lepszyPierwsza grupa obejmuje domy ze ścianami z naturalnego i sztucznego kamienia, cegły (różne rodzaje cegieł zwykłych, krzemianowych i surowych) i betonu (z lekkiego i ciężkiego betonu, monolitycznych, bloków żużlowych, arbolitovy itp.).

Druga grupa obejmuje całkowicie drewniane domy budowane na bazie drewna: posiekane, brukowane, ramy i panel (panel) z dużą liczbą opcji do wykonania poszycia, izolacji i dekoracji.

Konstrukcja pierwszej grupy charakteryzuje się dużą masą, maksymalną trwałością i niepalnością.

Ale w domach z kamiennymi ścianami może pojawić się wilgoć i pleśń (na drewnianych detalach budowli). Wymagają zwiększonych kosztów ogrzewania, ponieważ ze względu na masywność mają wysoką bezwładność cieplną.

Jak widać, kamienne domy nie zawsze mogą być zalecane do budowy na środkowym i północnym pasie. Lepiej jest budować je w ciepłych obszarach, na przykład na Zakaukaziu, w Azji Środkowej i na południu Ukrainy, gdzie te materiały są często lokalne.

Główną zaletą drewnianych domów jest wspaniały mikroklimat mieszkania. Tylko dwie wady: podatność na gnicie i - palność.Planowanie działkiUkład poziomy

Dom, zaleca się umieścić w odległości 5-7 m od przedniej granicy witryny i mniej więcej w połowie szerokości.

Kuchnia najlepiej jest umieścić na północnej stronie domu - na północ, na północny wschód.Układ pionowy

Witryna witryny może być stosunkowo płaska, pozioma lub nachylona w jednym lub drugim kierunku, ale niezależnie od kształtu reliefu nadal wymaga planowania w pionie. Co to jest? Są to prace związane z usuwaniem lub zasypywaniem ziemi, organizowaniem rynien, układaniem ścieżek i budowaniem ślepego obszaru na ścianach budynków itp. Głównym celem planowania wertykalnego jest zabezpieczenie fundamentu budynku przed deszczówką i usprawnienie jej usuwania z terytorium. Należy pamiętać, że tereny zielone nie powinny cierpieć z powodu braku wilgoci.Poziomy plac zabaw

W takim przypadku będziesz musiał utworzyć tylko małe lokalne zbocza w pobliżu ścian budynków, aby skierować wodę do granic terenu lub do brukowanych ścieżek. Wymagane nastawienie odbywa się poprzez dodanie gleby we właściwych miejscach. Płytkie rowki są wykopywane wzdłuż obwodu działki i wzdłuż krawędzi torów lub spływają i usuwają je z działki w kierunku zbierania kanalizacji burzowej lub do rowu drogowego.

Na południowym zboczu większość gatunków roślin pięknie rośnie, więc obszar ten jest szczególnie dobry do umieszczenia ogrodu, ogrodu jagodowego lub warzywnego. Najlepsze miejsce domu na tej płaskorzeźbie znajduje się na szczycie zbocza, bliżej wschodniej granicy. Budynki gospodarcze z reguły znajdują się u dołu działki.

Na wschodnich i zachodnich zboczach dom znajduje się zwykle na północnej granicy terenu, aby nie zasłaniać lądowania. W szczyptę można umieścić ogród za domem. Ponieważ drzewa owocowe są dość wysokie i mniej podatne na cień budynków.

Faktem jest, że na stromych zboczach w czasie deszczu powstaje silny strumień wody, który powoduje erozję gleby. Na północnych stokach roślin cieniują się nawzajem, brakuje im słońca, a więc słabo rosną. W obu przypadkach istnieje tylko jedno wyjście: podzielić obszar na poziome obszary tarasowe, które stwarzają lepsze warunki do uprawy roślin - chronią glebę przed erozją i zatrzymują wodę potrzebną dla roślin.

Tarasy są formowane poprzez wypełnienie gleby do tworzenia platform-posle położonych prostopadle do kierunku stoku. Zbocza tarasów wzmocnione darni, dużymi kamieniami lub murze na zaprawie cementowej (mury oporowe). Tak, że talerze darni nie zsuwają się ze zboczy, są wzmocnione drewnianymi kołkami, wbijającymi je w ziemię. Wykonując zbocza z kamieniami, nie są one wbijane, ale są ściśle osadzone w przygotowanych wcięciach, a podstawa skarpy jest wykonana z dużych kamieni, a górna część jest wykonana z małych. Mury oporowe nadają się tylko na dużych stokach i znacznej wysokości półek. Rowki odwadniające są układane na krawędziach tarasów, aby przepływy wody nie powodowały erozji zboczy. Czasami zamiast rowków na szczycie zboczy gęsto posadzone krzewy z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym, który doskonale utrwala wodę.