Zroluj łóżka wzdłuż ogrodu


Na wiosnę sadzonki ogórka pozostały ze mną "bez opieki", ale miejsca nie ma, wszystko jest zabrane. Czy sadzi się pod rokitnikiem? Ale korzenie powierzchni rokitnika, możesz je uszkodzić. Nie obywaj się bez koczowniczych łóżek! Założyłem pokrywę opony, położyłem ją pod krzakiem, aby słońce spoczęło na niej w południe. Podłoga wypełniła go śmieciami roślinnymi, staranowała go stopami. Zaprojektował trzy otwory i zasadził w nich ogórki, a także dużą grudkę ziemi.

Trzymał prawie metrowe siewki przez cały tydzień - nie posadzono ani jednego liścia. Całe lato, niezwykły ogród z zadowoleniem żniwa. Pozwoliłem gałęzom rokitnika z ostatniego ogórka owoce i szczyty dopiero w drugiej połowie września. Opona została przeniesiona do nowej wiosny, a samo łóżko było wyrównane - więc korzenie rokitnika otrzymały dodatkowe pożywienie.

Każdego roku mam około tuzina takich błądzących łóżek. Największe są trzy opony z ciężkich samochodów ciężarowych. Najmniejsze - żelazne wiadra bez dna na zakrętach ścieżek. Cała ziemia w nich jest materiałem odpadowym: topy, chwasty, pchacze, trawa z torów - wszystko, co musi zostać poddane recyklingowi i większość ogrodników idzie na wysypisko. Pochylając się, wszystko zamienia się w dobrą ziemię. Dlatego zazwyczaj układam podobne łóżka na nizinach lub w miejscu wysadzonych drzewek owocowych i krzewów. To nie tylko oszczędza miejsce, ale także poprawia ogólną kulturę użytkowania gruntów. Ogórki, które rosną pod koronami drzew i krzewów, noszą pierwszą jesienną mroźną studnię w obcym ulistnieniu, zmniejszają letnie przegrzanie gleby w shtamb, przyciągają trzmiele i pszczoły do ogrodu. Dobrze wyhodować matki buraków i marchwi na zwojach ścieżek, gdzie jest dużo światła.

Układ łóżek nie wymaga desek ani gwoździ. Konieczne jest jedynie usunięcie środkowej części pokryw opon. Robię z niego cienki nóż o prostokątnym przekroju. Biorę nóż w lewej ręce, młotek w mojej prawej ręce. Wbijam koniec noża w gumę i młotkiem poruszam nożem po obwodzie. Używam zarówno wąskich zbiorników, jak i przycinam szerokie rury. Używam ich jako dekoracyjnych waz. Instaluję je wszędzie w postach.Troy Fyodorovich Pshenicnikov , Iwanowo, Furmanov