"Dom z sercem"


Tak, zgadliście - będzie to dotyczyć toalety.Istnieje kilka rodzajów nieskanalizowanych toalet (typu "suchego"), które są najczęściej spotykane na terenach wiejskich. Jest to puderniczka, podwórko z cysterną i luka. Rozważ je w kolejności.

Szafa proszkowa jest najstarszym rodzajem toalety typu pudełkowego, z usuwaniem odpadów w hałdach kompostowych. Jest to najprostsza konstrukcja i całkowicie spełnia wymagania higieny.

Toaleta jest podzielona na dwie w przybliżeniu równe części, z których jedna zawiera rzeczywistą toaletę (WC z pokrywką), a druga - pudełko na suchy torf (również z pokrywką). Czasami do bocznej ściany toalety przymocowane jest pudełko z torfem, w którym jest zrobiony otwór do zbierania torfu. Pod deską sedesową postawić dowolny odpowiedni pojemnik, najlepiej metalowy lub emaliowany (wiadro miednicy). Możesz wykonać specjalne drewniane pudełko z uchwytami i tapicerować je od wewnątrz za pomocą pokrycia dachowego. Wewnętrzna powierzchnia deski sedesowej również nie jest zła wyściełana galwanizowaną stalą.

Za każdym razem posypywać ściekami torfem, który zabiera łopatę. Gdy pojemnik jest pełny, jest on usuwany przez tylne drzwi i opróżniany do stosu kompostu. Zamiast torfu można wziąć suchą ziemię, popiół, stare trociny lub suche liście (lub mieszaninę). Drzwi nie muszą zajmować miejsca z tyłu - i można z boku.

Trochę wygodniejszy w użyciu i ładniejszy wygląd będzie toaleta w postaci chaty. Następnie sedes jest wykonany w środku, a zbiorniki torfowe są umieszczone po jego lewej i prawej stronie.

Toaleta jest umieszczona na platformie z ubitą gliną z gruzem (10-15 cm). Zakładają taśmę z czterema płytkami lub cienkimi kłódkami, a już na niej składają osłony lub ramę budynku.

Teraz miejsce na platformę do kompostowania wybiera się w pobliżu gospodarstwa domowego i sadzimy krzewem ozdobnym. Wielkość terenu dla trzech kuzynów kompostowych (jeden jest napełniany, drugi dojrzewa, trzeci jest używany do nawozu) wynosi około 2x4,5 m. W tym momencie gleba jest zagęszczana, warstwa gruzu wylewa się i przygotowuje się beton (3-5 cm). Możesz zrobić solidną promenadę. Wzdłuż brzegów wysokość boczna wynosi około 30 cm, a hałdę kompostu stosuje się do nawozu nie wcześniej niż dwa lata.

Dziedziniec ze zbiornikiem na śmieci nie może być zalecany do budowy działki ze względu na bardzo słabe wskaźniki sanitarne (wyciek ścieków do gleby). Niestety, z jakiegoś powodu ta toaleta jest często budowana - albo przez niedbalstwo, albo przez brak funduszy. Krótko mówiąc, nie zalecamy tego. Ale jednocześnie ostrzegajmy: nie zbliżajcie się bliżej niż 25 m od studni i co najmniej 15 m od domu. Przy wysokim poziomie wód gruntowych (3-3,5 m od powierzchni ziemi) w żadnym wypadku nie można wykonać cysterny, co doprowadzi do zatrucia najbliższych studni.