Nasiona truskawek


Nie jest łatwo uzyskać dobrą odmianę truskawek dla letnich mieszkańców, którzy mieszkają z dala od miasta. Opakowanie z gniazdkami jest drogie, a właściwości jakościowe nie zostaną utrzymane, dopóki nie dotrze do adresata. Zwykle nowe odmiany są przenoszone z sąsiada na sąsiada lub z znajomych na znajomych. Ale niezależnie od odmiany tego słodkiego jagoda, ma taką cechę - aby się degenerować przez lata. Odmiany o dużych owocach gromadzą wirusy i choroby, które w najlepszy sposób nie wpływają na smak i wydajność truskawek. Chcesz - nie chcesz, a za 3-4 lata trzeba zmienić plantację. Ci, którzy nie mają gdzie rozerwać się truskawkowe rozetki o normalnej odmianie, powinni rozmnażać jagody nasionami, które są zwarte i wygodne do wysłania. Truskawki uprawiane w ten sposób zachowują swoją klasę o 90-95%. O unikalnych hybrydach truskawek o dużych owocach powtarzających się są już powszechnie znane - to Sasha F1, Lizonka F1. Ich zaleta - kwitną i owocują od wczesnej wiosny do pierwszych przymrozków.
Sasha F1 ma potężny krzew o wysokości do 30 cm, hybryda daje pełne wąsy z rozetami, które bardzo szybko wlewają dużo dużych (średnica 3,5 cm) słodkich jagód. A wylot może być natychmiast przeszczepiony w nowe miejsce. Przy dobrej i odpowiedniej pielęgnacji (podlewanie, karmienie) szybko się zapuszczają. Podczas kwitnienia Sasha F1 jest dosłownie pokryta dużymi białymi kwiatami. Już w pierwszym roku można zbierać zbierane jagody o wadze do 35 gi w drugim roku - nawet więcej. Jagody są tak słodkie, że podczas robienia soku nie można dodać cukru. Wydajność Sasha F1 w sezonie osiąga do 2 kg na krzak.

Owoce na mróz!


Kolejna wielkofalowa hybryda - Mała F1 - zaskoczy Cię nie mniej. Nieustannie owocuje od czerwca do jesiennych przymrozków. Pierwsze jagody pojawiają się dwa tygodnie wcześniej niż Sasha F1. F1 F1 ma ozdobny krzew - perłowe i ciemnoróżowe kwiaty z gęstym aromatem fioletowego migotania na tle szmaragdowych liści. Szypułki równomiernie rozłożyły się w krzaku. Małe F1 i Sasha F1 można sadzić w otwartym terenie w ogrodzie, najlepiej pod prostą osłoną lub materiałem pokrywającym. Przez 4-4,5 miesiąca możesz zbierać od Lizonki F1 do 1 kg 80 g gęstych, przenośnych jagód!
Istnieje równie atrakcyjna oferta - truskawka Irishka F1, która najlepiej nadaje się do świeżej konsumpcji i przygotowania pachnących soków. Jagody, choć mniejsze, niż Lizonka F1 i Sashenka F1, ale bardzo soczyste. Powyżej zwartego krzaka 10 cm wieże potężnego szypułka, jak motyle, pokryte dużymi białymi kwiatami. Irishka F1 - bezpretensjonalna hybryda, wyjątkowo toleruje suszę, mróz i ulewny deszcz. Daje małe wąsy i jest uważany za najlepszy na otwartym terenie. Lisa F1, Sasha F1 i Irishka F1 odpoczywają zaledwie dwa tygodnie po dużym spotkaniu. W drugim roku każdy krzew da Ci do 2-3 kg jagód.
Ponadto istnieją również odmiany małych truskawek: Śnieżka - o zapachu i smaku ananasa; Rhine Waltz - z zapachem truskawek z migdałami; Baron Solemacher i Ali Baba.
Wspaniałe jagody tych odmian są doskonałe na dżem i kompoty, bardzo aromatyczne i smaczne.


Małe sztuczki ...


Truskawki naprawdę nie są kapryśne - pod warunkiem, że traktujesz je z szacunkiem. Aby nie boli i zawsze stał zielony, potraktuj go szczawem końskim, a im więcej, tym lepiej. Napełnij wodą, pozostaw na tydzień lub nawet dwa. Następnie spryskaj liście infuzyjne i nawodnij zarośla. Szczerze mówiąc, postępując zgodnie z tymi wskazówkami, zapomnisz o wszystkich chorobach truskawek.
I więcej. Aby zwiększyć plony, odetnij wszystkie wąsy roślin. Aby się rozmnażać, posyp je ziemią i nie dotykaj aż do wiosny. Przelej truskawki aż do połowy lipca, ale nie jesienią. Wypróbuj i zobacz! Żyj dobrze!