Porzeczka uwielbia cieniowanie


Głównymi zaletami czarnej porzeczki są prostota i łatwość reprodukcji. Byłem przekonany, że biedne gliniaste i gliniaste gleby i ciężkie gliny są do tego odpowiednie. Nawet miejsce, gdzie resztki cegieł i śmieci są prikopany, jest odpowiednie; działka o wysokim poziomie wód gruntowych, zalana wiosną.


Najbardziej rozpowszechnioną metodą rozmnażania jest sadzenie sadzonek jesienią (a na południu zimą) w wilgotnej glebie. Ale moje młode drzewka zaczęły być potężniejsze, "cięższe" 1,5-2 razy, po tym jak zacząłem moczyć sadzonki do trzech tygodni w pomieszczeniach przed sadzeniem. Najlepszy czas to koniec września - październik, kiedy liście nie spadły całkowicie. Wraz z pojawieniem się guzków korzeniowych układam sadzonki w trzon, pozostawiając jeden lub dwa pąki nieprzewiewione. Nasączał sadzonki przed sadzeniem, a później, ale skrócił czas moczenia do 7-15 dni, w przeciwnym razie nerki zaczynają rosnąć.
Cięcie sadzonek ma 15-25 cm długości i pogłębianie w wodzie na 60-80% długości. Nie tylko pędy roczne nadają się do siniaków, ale także z dwuletnią częścią od dna, a także całkowicie dwuletnimi, oczywiście z krótkimi, jednorocznymi zarastającymi gałązkami, które niosą rozwinięte pąki. Będę również korzenią zdrewniałe łodygi z liśćmi. Ta technologia jest rozpoznawana przez wynalazek. Możesz wyciąć sadzonki i podczas dojrzewania. Ogólnie rzecz biorąc, im później, tym mniej potrzeba wytrzymania sadzonek w cieniowaniu. Pod koniec sierpnia kładę je w wiadrze z wodą w słonecznym miejscu. Liście już nie padały. Uderzenia w korzenie pojawiły się w ciągu 12-15 dni, zauważalnie wcześniej niż wtedy, gdy zostały zakorzenione w środku lata i utrzymane w cieniu. A sadzonki w późnym letnim wariancie cięcia sadzonek są silniejsze niż przy tradycyjnym sadzeniu po opadnięciu liści.
Aby zapewnić trwałe ukształtowanie się przydennych korzeni na powierzchni gleby, sadzę sadzonki w szerokim otworze o głębokości 20-30 cm, aw następnych latach stopniowo zasypiam. Jeszcze później wykręcę krzew, by uformować guzek o wysokości 15-20 cm.
Umieszczam porzeczki w zacienionych miejscach, gdzie jest więcej wilgoci, szczególnie w budynkach, które również chronią przed wiatrem. W ten sposób krzaki odpornej na cień formy, Czarny Król, wzrósł 1,5 m od północno-zachodniej ściany domu na glinie. W czerwcu-lipcu rośliny są zacienione przez dom do 15-16 godzin. W takich warunkach krzaki zostały uformowane na niewysokim, wysokim poziomie. I, co najważniejsze, rzadkie, nie pogrubione. W cieniu nie rozwija się pierwszy wróg porzeczek - pełzająca trawa kanapowa. Mielę trawę między krzakami bluegrass i pogepus. Miejscami krzaki są tylko pokryte mchem.
O tolerancji cienia porzeczek, moim zdaniem, mówi taki przypadek. Młody krzew popularnej odmiany Selechenskaya był od południa osłonięty małym drzewem karłowatym. Pod koniec maja nakrętka nagle wyschła z powodu niezgodności z kolbą. Natychmiast na porzeczkę zaczęły brązowieć i wysuszyć liście. Ale zatrzymał się, gdy zasłoniłem krzak blachą dachową od uderzenia w bezpośrednie słońce między godziną 11 a 16. Shkolkov same sadzonki umieszczone w mniej zacienionych miejscach.