Sam jestem winiarzem


Region Saratowski jest, choć według rosyjskich standardów, na południu, ale niestety, nie winiarstwem.

Spożywanie tutaj napojów alkoholowych z kwaśnych północnych jagód i owoców polega na rozcieńczeniu ich soku wodą w celu zmniejszenia kwasowości i dodaniu buraka cukrowego w celu zwiększenia zawartości cukru. To dobrze, że takie "wino" jest naturalnie sfermentowane i nie dodaje alkoholu, który został kupiony tanio od Senny'ego od mężczyzn na całym czarnym. Wino wytrawne naturalne otrzymuje się bez dodawania czegokolwiek, ale tylko ze specjalnej jagody, zwanej winogroną, w której stosunek cukru do kwasu jest najbardziej optymalny.
Ale to, co powiedział słynny chemik D.I.Mendeleev: "Gleba i klimat nałożone na wino uprawiane na tym obszarze, nawet z winorośli w innych miejscach, jego niewątpliwy ślad i sprawiedliwość wymagają, aby każdy miał nazwę miejsca, gdzie rosną winogrona, a nie pochodzenie winorośli. " I to prawda. Oto znany przykład: perła zakarpackiego winiarstwa - eleganckie wino deserowe Troyanda Zakarpatty otrzymała cztery złote i sześć srebrnych medali na międzynarodowych wystawach, zrobiona jest z różowego szczepu Traminer. Ta sama odmiana była propagowana w Mołdawii, ta sama technologia była stosowana, ale wino nie jest porównywalne w smaku z Zakarpackim. "Troyanda Saratov", pochodzący z miejscowego Traminera, przypuszczalnie będzie różnił się od Zakarpacia i Mołdawii.
Ale jeśli nie możesz, ale chcesz ... Przez pewien czas hodowcy win Saratov stali się szeroko stosowani do produkcji wina stosunkowo zimnego i obfitego, ale mają specyficzny smak truskawkowy. I wino, a winogrona nie powinny go mieć. Smak powinien być harmonijny, powiedzmy gałka muszkatołowa.
Oprócz smaku jagód należy zwrócić uwagę na fizjologię krzewu winnego: jego winorośl musi mieć czas dojrzewania do mrozu po zbiorach, to jest liściastym przez miesiąc do odpoczynku, do odpoczynku i gromadzenia skrobi na zimę.
Przy wyborze odmiany zawsze powstaje pytanie: które winogrona sadzić? Tutaj obowiązuje zasada: w odmianach odpornych na zimę, średnich i małych jagodach i klastrach, ostrzejszy smak w porównaniu z odmianami pokrywającymi. Im większe jagody i grona, im cieńszy smak, tym wyższa plon - im mniejsza jest moc rośliny winogronowej na zimowanie, tym niższa odporność na mróz.
Ze wszystkich odmian czerwonego wina jest dla nas interesujący Marinovsky. Doświadczyłem tego, doszedłem do wniosku, że cierpi na mróz leżący na ziemi pod śniegiem. Smak Marinovskiego jest harmonijny, w niektórych latach zawartość cukru osiąga 25%.
Jest też biały grono, które spełnia kryterium "dobrego" - jest to odmiana Przyjaźni. Została wydana przez dwa instytuty, nasz i bułgarski, stąd i nazwę Przyjaźń. Zimuje pod filmem - to jego minus, ale poza tym jest trochę plusów. Bardzo szybko uzyskuje zawartość cukru, która nigdy nie spada poniżej 21%, nigdy nie rani mączniaka, czego nie można powiedzieć o innych odpornych odmianach, a być może nawet najsmaczniejszej gałce muszkatołowej, nawet wśród wielu odmian środkowoazjatyckich. Uniwersalny - dotyczy zarówno deserów, jak i mieszanek innych win.
Być może są to dwie najbardziej obiecujące odmiany dla suchych, naturalnych win gronowych, które można uprawiać w naszym regionie.