Brzoskwinia bezpieczniejsza morela


Wyraźny dowód na obietnicę uprawy brzoskwiń w Primorye, uważam za wynik uzyskany w ubiegłym sezonie.

Dla porównania, weźmy rosyjską śliwkę, po jej kwitnięciu pojawił się obfity jajnik, ale z powodu suszy wszystkie owoce rozpadły się na zielono. Ten sam los spotkał morelę. Jednak brzoskwinia, której selekcję brałem od ponad 20 lat, dała doskonałe zbiory.
W południowej strefie przybrzeżnej Primorsky Terytorium, dolina partyzancka sprzyjająca ogrodnictwu, brzoskwinia jest uprawiana w formie bez zadaszonej, bez żadnych problemów. Minimalne temperatury zimowe w tej części Primorye tylko w niektórych latach są poniżej -28 ° C. W pozostałych strefach ogrodniczych naszego regionu, brzoskwinie są uprawiane w rozprzestrzeniającej się formie pokrycia.
W naszych warunkach z jednego małego drzewa można uzyskać od 6 do 20 kg owoców ważących od 30 do 120 g. Ich walory smakowe są różne, na jednym drzewie owoce rosną kwaśno, z drugiej - słodko-kwaśny, na trzecim - słodki.
Opowiem ci o najbardziej obiecujących formach brzoskwiń dla Primorye, które zimują z nami bez schronienia.
Sadzonka chińskiej brzoskwini Mao-tha-or. Otrzymałem jego kości przez ponad 25 lat od hodowcy EP Shoferistoy. Są to zimotrwałe i owocne drzewa z owocami ważącymi od 30 do 50 g, które dojrzewają we wrześniu. Smaki owoców są zadowalające i mają cel techniczny.
Sadzonka chińska odporna na zimno. Kamienie otrzymałem w 1990 roku od Krymu od hodowcy VN Orekhova. Zimotrwalosc i wysoka wydajność. Owoce dojrzewają w drugiej dekadzie września. Są bardzo piękne, ważą do 90 g, dobry smak.
Belgorod. Ta odmiana została wprowadzona w Primorye przez nauczyciela biologii N. I. Gladkikh ponad 25 lat temu. Waga owoców do 150 g, smak jest doskonały. Wydajność większa niż 20 kg z drzewa. Zimotrwalosc tej odmiany jest srednia i mnozy sie tylko przez szczepienie. Jako zapas możesz użyć śliwek Ussuri, wiśni (filc, piasków) i VGA.
Oprócz tego w moim ogrodzie rosną inne, równie cenne brzoskwinie, takie jak Oleg (nazwa sadzonki pochodzi od jego syna), w pamięci Gładka, sadzonki Kowala, Sadgorodskiego, Mandżurskiego.
Chcę zauważyć, że sadzonka brzoskwini wyhodowanej z nasion zaczyna owocować w 3-5 roku i zaszczepić - w 2-3 roku. Przycinanie brzoskwini przypomina przycinanie winogron.