Jak ożywić sady wiśniowe


Aby być ze żniwami czereśni, konieczne jest posiadanie odmian o niezawodnym zimotrwałym zapachu drewna i pąków kwiatowych oraz odporności na niebezpieczną chorobę - kokcomycosis.
Dzisiaj to poważny problem. Niestety, nie ma jeszcze odmian opornych, ponieważ w latach pierestrojki mało było upraw owoców wiśni, można powiedzieć, że nie były one zaangażowane. W rejestrze państwowym rejestrowano 4-6 ocen rocznie, nawet w 2005 r. Zarejestrowano tylko 5 stopni. Mimo to wiśnia nie jest tak beznadziejna. Od istniejących odmian do ogrodników naszego regionu, możemy polecić Pamięci Enikeeva, dziecko Saratow, mają ciemne, duże owoce o dobrym smaku. Odmiany tworzone w instytucie to Dessert Volga i Finaevskaya. Z moskiewskich odmian - młodzież, malinowka, rosenka. Odmiany Oryol - Mtsenskaya, Coevicia, Student, Livenskaya, Turgenevka, Shokoladnitsa. Amerykańska odmiana Nord Star pokazała się dobrze w ekstremalnych zimach w 2003 i 2005 roku, jest bardzo owocna, nawet podczas mroźnych zim. Jego wadą jest to, że owoce są jasno zabarwione, ale jest to minus do przetworzenia, a nie do świeżego spożycia.
Trzeba bardzo poważnie podchodzić do wyboru odmiany, wynikać z cech miejsca, w którym rośnie wiśnia. Stwórz warunki spełniające jej wymagania: sadz w podwyższonym słonecznym miejscu z zimnym odpływem powietrza, pod ochroną konstrukcji przed północnymi wiatrami zimą i wiosną, na dobrze wypełnionej glebie piaszczystej i gliniastej. Wiśnie sprzyjają wilgoci, ale muszą być podlewane, aby zapewnić dobrą wentylację. Koniecznie należy przeprowadzić zapobiegawcze leczenie roślin przeciwko chorobom grzybiczym. Wczesną wiosną, przed pęknięciem pąków i późną jesienią, przed pierwszymi przymrozkami w temperaturze dodatniej należy posypać 5% roztworem mocznika. Jeśli wiśnie wcześniej wykazywały oznaki choroby, ważne jest, aby przeprowadzić leczenie chemiczne Topsinem lub Topazem, pierwszy po kwitnieniu, drugi pod koniec czerwca, a trzeci po zebraniu owoców. Tylko w ten sposób możesz chronić lub przynajmniej powstrzymywać atak niebezpiecznych chorób.
Zwróć szczególną uwagę na jakość sadzonek. Niezbyt odpowiedzialni ludzie wykupują na sprzedaż pędy z drzew o niskiej wydajności i często już dotkniętych. Tak więc młodzi ludzie przenoszą się z naszych chorych i mało wydajnych roślin do naszych ogrodów. Musisz kupować od wiarygodnych dostawców, aby mieć pewność jakości i jakości sadzonek. Wiśnie wysokiej jakości najczęściej nie wytwarzają kiełków i są rozmnażane przez szczepienie.