Jak zobaczyć przyszły ogród


Tak więc w życiu okazuje się, że dochodzimy do bardzo dojrzałego wieku, kiedy musimy ustawić nasz ogród, gdy jest mało czasu na poprawienie możliwych błędów, a drzewa, bez względu na to, jak bardzo chcą, nie śpieszą się do wzrostu i zadowolą nas swoim pełnym zapachem, dojrzałością i pięknem .

I nie możemy się doczekać, aby zobaczyć przyszłość naszego stworzenia przynajmniej kątem oka i upewnić się, że prezentacja w naszej głowie zbiega się z prawdziwym ucieleśnieniem. Więc rysujemy na papierze, kto, jak może, położenie budynków i drzew. Na szczęście, jeśli doświadczenie ogrodnicze i myślenie przestrzenne wystarczą, aby zminimalizować możliwe błędy. Ale taka udana kombinacja nie zdarza się każdemu. I nie zawsze jest możliwe uwzględnienie z góry na papierze wszystkich możliwych niuansów życiowych. Tak więc działamy w większości przypadków na własne ryzyko. Co więcej, nie tylko osoby i rodziny, dla których ogrodnictwo nie było główną działalnością przez długi czas, napotykają podobny problem, ale także organizacje, których główną działalnością jest profesjonalne projektowanie działek ogrodowych, które w pełni zaspokajają wszystkie potrzeby i kaprysy swoich klientów.
Takie mądre przyjęcie jest powszechnie znane, gdy ścieżki kapitałowe w ogrodach, parkach i trawnikach są rozmieszczone tam, gdzie ścieżki zostały już "przypadkowo" oznaczone. Spróbujmy i będziemy modelować nasz przyszły ogród z maksymalnym prawdopodobieństwem. A szybko rosnące rośliny mogą nam w tym pomóc.
Jako podstawowy model można użyć zwykłego oleju rycynowego (na zdjęciu w środku między 20-letnimi jabłoniami), który jest znany wielu ludziom jako techniczny, leczniczy (z niego dostaje się olej rycynowy) i jako piękna roślina ozdobna, która zdobi obszary mieszkalne. Ta roczna roślina rośnie do 2-3 m wysokości w naszym pasie podczas sezonu wegetacyjnego. Dlaczego nie jabłoń w wieku 5-8 lat?! Po zasadzeniu doniczki rycynowej w przewidzianych miejscach ogrodu, możliwe jest nie tylko pomyślne umieszczenie przyszłych drzew na planie, ale także wczesne wykrycie oświetlonych i zacienionych miejsc, kierunku i siły wiatru, w oparciu o ulgę i położenie obiektów na terenie. Aby z grubsza rozbicie witryny na strefy funkcjonalne: ogród warzywny, ogród, teren rekreacyjny oraz zarys miejsc do sadzenia i sadzenia roślin warzywnych, kwiatowych i leczniczych. Zaznacz ścieżki i ścieżki, którymi będą poruszać się dzieci i wnuki, i zaplanuj plac zabaw. Co więcej, poprzednio pusty i pusty obszar natychmiast przybiera formę żywego, przytulnego kąta i rozwiniętej przestrzeni, wypełniony jest ptakami i zmianami reżimu wilgoci.
Przy pomocy roślin o różnych wysokościach możliwe jest wytwarzanie aktualnej dekoracji różnych brzydkich miejsc we własnych i sąsiednich obszarach: hałdach kompostowych, toaletach, rowach, grzbietach, wzgórzach, materiałach budowlanych i ścianach niedokończonych obiektów.
Aby zasymulować miejsce i uzyskać stałe rozmiary, ziarno rącznika będzie musiało rosnąć przez sadzonki. Nasiona wysiewa się do głębokości 1,5-3 cm, suchej lub wstępnie namoczone. Pędy pojawiają się zazwyczaj po 8-13 dniach, czasami po 3 tygodniach. Siać zwykle dwa miesiące przed lądowaniem w ziemi. Jednak aby uzyskać wysoką i potężną roślinę, lepiej siać pod koniec lutego - w pierwszej połowie marca. Wysiewanie nasion w kwietniu-maju, oczywiście, da mniejszy olej rycynowy. W tym przypadku sam ogrodnik musi określić, jakiej rośliny potrzebuje iw jakim celu. Wolę metodę rozsadową jako bardziej niezawodną. Siewam każdą roślinę w osobnym pojemniku o objętości 1-2 litrów, a następnie przeładowuję do 4-10 litrów. W rezultacie, do końca pierwszej dekady czerwca (moment lądowania na stałym miejscu w ziemi), kiedy prawdopodobieństwo przymrozków powrotnych spada, buraki kaczanowe osiągają wysokość 60-80 cm. Oczywiście taką roślinę można dostarczyć na miejsce bez uszkodzenia tylko poprzez odpowiedni transport. Po transplantacji dużą roślinę należy natychmiast naprawić za pomocą kołków, aby nie zrywała się z wiatrem. Aby uzyskać ubezpieczenie, pożądane jest, aby zastosować dzień lub dwa i tylko na wypadek ochrony przed zwrotnymi przymrozkami. Ale gdy za miesiąc zobaczysz wspaniałą roślinę podobną do palmy na twoim poletku, zrozumiesz, że twoje wysiłki i wysiłki nie poszły na marne.
Oprócz rolek, w modelowaniu ogrodowym można użyć różyczki (mallow), posadzonej jesienią z rocznymi sadzonkami lub kukurydzy zamiast gruszy, jałowca i świerku. Roczne wysokie kwiaty (astry, nagietki, pachnący tytoń, kosmeyu, lavateru i inne) zastąpią wieloletnie krzewy - porzeczki i agrest. Ipomoea - winogrona i wspólny siew ostu mlecznego i ipomoea wokół obwodu działki pomogą szybko stworzyć całkowicie niezawodne i piękne żywopłoty.
W ten sposób, dzięki szybko rosnącym plonom, można z powodzeniem stworzyć żywy model przyszłego miejsca, dzięki któremu można z większą pewnością umieścić struktury kapitałowe (dom, szklarnia itp.) I rośliny wieloletnie.