Zjedz maliny przez całe lato


Od ponad dwudziestu lat dwie odmiany powtarzających się malin, pochodzących z Bułgarii, żyją i owocują moją działką.

Czerwony hełm ma potężne, praktycznie bezkielichowe, strzelające do dwóch metrów wysokości, które nie gromadzą się i nie potrzebują podwiązki ani schronienia na zimę. Krzew tworzy do 5-11 (w zależności od wieku) pędów.
Jagody dojrzewają w dwóch falach - nieco wcześniej niż zwykłe odmiany (jeśli pędy nie zostały odcięte od jesieni), jednocześnie pędy zastępcze szybko rosną, które zaczynają owocować w połowie lipca, osiągając najwyższy plon pod koniec sierpnia-września, plon ten jest większy i smaczniejszy. lato.
Jagody o jasnoczerwonym nasyconym kolorze klasycznej podłużnej postaci, o wadze 3-5 g, o wyraźnym słodkim smaku malinowym.
Bardzo dobry Czerwony kask do zamrażania, jagody są gęste i zachowują swój kształt również po rozmrożeniu, jakby zostały pobrane z krzaka. Przycinanie przez przycinanie można dostosować do upadku, tak aby nie angażować się w zbiór w gorące letnie dni.
Przycinanie tej odmiany jest proste - gdy tylko jagody zostaną usunięte, są natychmiast cięte, a jeśli chcesz mieć wczesne jagody, niektóre z nich są "wypuszczane" w zimie - nie są cięte, na wiosnę rozwijają się i produkują całe lato, chociaż wczesne zbiory są bardziej masowe, niż lipiec-sierpień.
Odmiana bardzo reaguje na nawozy organiczne i mineralne, a także na podlewanie.
Bułgarska odmiana remontowa ma mniejszy (do 1,5 m) praktycznie błogosławiące pędy, ale mocniejszy krzew z 15-18 pędów.
Jagody dojrzewają także falami - latem i wczesną jesienią. Owoce są okrągłe, ciemnoczerwone z małymi kośćmi (nasiona) i wyraźnym smakiem malinowym. Gęstość jagód jest wysoka, są one dobrze transportowane. Plon upraw jest bardziej ograniczony czasowo do czasu letniego, chociaż przycinanie można "przesunąć" do jesieni 60-90% zbiorów.
Odmiana bułgarska jest bardziej wrażliwa na nawozy azotowe, ze zwiększonym podlewaniem w upalne lata, jagody łatwo "karmią się" do 5-8 g, kolor staje się rubinowy. Przycinany również po zbiorach. Lepiej jest przywiązać krzewy do podłoża, ponieważ pędy mogą leżeć na ziemi pod ciężarem jagód.
Ta odmiana została zalana wodą z roztopu przez 7-10 dni na wiosnę, ale wydajność nie uległa zmianie.
Malina Black Cumberland bardzo dobrze się sprawdziła - smakuje wspaniałymi czarnymi jagodami o słodko-malinowym smaku z pikantnym smakiem jeżyny. Wydajność jest wysoka, główna kolekcja - koniec lipca. Pielęgnacja jest minimalna - przycinanie i podlewanie. Cumberland jest bardzo piękny w rozkwicie - tarcze pachnących delikatnych białych i różowych kwiatów. Jesienią ubiera się w szkarłatny strój, a zimą wyróżnia się brązowo-czerwonymi pędami.