Dwaj bracia Bergamot


Jestem zaangażowany w gruszkę przez długi czas. A w moim ogrodzie jest wiele odmian gruszek,
ale chciałbym szczególnie zainteresować się odmianami Bergamot latem i Bergamot jesienią.

Letnia bergamotka - najmłodsza odmiana letnia, której owoce dojrzewają pod koniec lipca. Są one zaokrąglone, stożkowe, o wadze 90-100 g, żółte z delikatnym szkarłatnym rumieńcem i soczystym słodkim, bardzo pachnącym miąższem. Dobry do świeżej konsumpcji i do przetwarzania. Produktywność jest wysoka. Drzewa sredneroslye, zimowe, zaczynają przynosić owoce w czwartym roku. Odmiana odporna na parcha.
Jesienna bergamotka - stara rosyjska odmiana. Drzewa są zimowe, energiczne, z piramidalną koroną. Wpisz owocowanie w 4-5 roku. Owoce są okrągłe, średnia waga to 90 g, żółty z brązowoczerwonym rumieńcem, miąższ jest soczysty, biały miód. Dojrzewają na początku września i przechowywane przez około miesiąc. Produktywność jest wysoka. Odmiana odporna na parcha.
Gruszki Agrotehnika mam rodzaj. Od wiosny zasiewam łodygi owsa, a latem podlewam je, nie łamam, bo z korzeniami owsa rozluźniają glebę i tłumią chwasty. W lecie, kosi dwa razy, a następnie opuszczając go, okazuje się, że dobry mulcz, który zatrzymuje wilgoć.
Jesienią wprowadzam humus pod drzewa i kopie go owsa. Okazuje się, dobry nawóz głębinowy. Robię próchnicę co dwa lata i co roku wykopuję owsa.
Przed pączkować drzewa są traktowane na choroby Bordeaux cieczy, a ponieważ mam wszystkie odmiany są odporne na choroby, to wystarczy podwójne przetwarzanie w odstępie 10 dni. Lek "Skor" również działa dobrze. Ja traktuję szkodniki (mole, roztocza, mszyce i inne) w następujący sposób: przed rozkwitnięciem pąków natryskuję jednorazowo Aktar lub Fufanon. Po kwitnieniu nerek z tymi samymi preparatami, podwójne leczenie w odstępie 10-12 dni. Podczas kwitnienia go nie przetwarzam, ale po kwitnieniu przetwarzam biologicznie "Agrovertin" lub "Fitoverm" cztery razy w odstępie 10-12 dni, zanim owoc uzyska charakterystyczny kolor wskazujący na dojrzewanie.
Robię też przycinanie gruszek na swój własny sposób: nie pozwalam drzewom rosnąć w górę. W marcu-kwietniu, przed przerwą pączków, spędzam przycinanie, odcinając górne pędy o około 1/5, a boczne gałęzie (roczny wzrost) o 1/3. Zasadniczo przycinanie sprowadza się do skracania pędów i przerzedzania korony. W rezultacie drzewa nie mają korony piramidalnej, lecz kulistą. W ciągu jednego roku staram się nie zadawać wielu ran na drzewie, ponieważ po silnym przycięciu drzewo odzyska stosunkowo długo.