Zasadzimy dzika róża


Zimą niedobór witamin w ludzkim ciele jest szczególnie dotkliwy. Zmniejsza to odporność na przeziębienia i inne choroby, powoduje zmęczenie.


Dzika róża - roślina, która może znacznie zmniejszyć taki deficyt. Jego owoce zawierają witaminy C, P, B, B2, K, E, karoten, węglowodany, kwasy organiczne, garbniki i minerały. Suche owoce są szeroko stosowane w celu zapobiegania pewnym przeziębieniom.
Najlepsze odmiany dzikiej róży są najbardziej witaminowe i owocne - cynamon, pomarszczone, jabłkowe itp. Z krzaka dzikiej róży odmian można uzyskać od 2 do 4 kg owoców.
Propagowane nasiona pierwiosnku, potomek kłączowy, nawożenie, korzeń i sadzonki zielone. Zbierz je z produktywnych, zdrowych krzewów późną jesienią lub wczesną wiosną. Długość części korzeniowej osobnego potomstwa powinna wynosić 12-15 cm, a część powietrzna powinna zostać skrócona, pozostawiając kikut 5 cm.
Jeśli twoja strona jest dobrze zaopatrzona w wodę, takie potomstwo może być natychmiast wylądowane w stałym miejscu bez uprawy w małej szkole.
Przy złej staranności dzika róża ma znacznie niższe plony. Roślina dzikiej róży może być jesienią lub wiosną. Wielkość otworów do lądowania, w zależności od żyzności gleby, może być różna, ale nie mniejsza niż 50 cm szerokości i głębokości. Korzenie poziome znajdują się głównie na głębokości 20-25 cm, w kierunku pionowym 1,5-2 m. Na tej podstawie naturalna warstwa gleby do sadzenia powinna wynosić co najmniej 20-25 cm, 10-15 kg humusu jest stosowane do każdej dziury, 260 g superfosfatu, 40-50 g chlorku potasu i 50 g mocznika, po zmieszaniu ich dobrze z glebą.
Przed sadzeniem nadziemna część sadzonek jest krojona krótko, pozostawiając pnie z najgrubszymi gałęziami, 10-12 cm długości (2-3 pąki). Korzenie zanurza się w glinianym gadulcu, najlepiej z dodatkiem szklanki popiołu na 10 litrów roztworu. Następnie sadzonki umieszcza się w otworze i prostuje korzenie, posypuje ziemią, stopniowo zagęszczając. Szyja korzeniowa powinna znajdować się 5-8 cm poniżej powierzchni gleby.
Po posadzeniu roślinę obficie wlewa się wodą, a sadzenie jest mulczowane trocinami lub gnijącymi nawozami.
Dla dobrego owocowania lepiej jest posadzić dzika róża z dwóch lub trzech odmian, które kwitną w tym samym czasie. Pielęgnacja roślin to regularne podlewanie, szczególnie w pierwszym roku po posadzeniu. Od trzeciego roku sezonu wegetacyjnego w postaci dodatkowych nawozów dają nawóz - ptasie odchody, które uległy rozkładowi i rozcieńczeniu wodą (1:10) w tempie wiadra na krzak. Nawozy mineralne stosuje się w trzech kategoriach: azot na wiosnę, na początku wzrostu roślin, latem, w fazie owocowania i wzrostu pędów wegetatywnych - 100-120 g na krzew; fosforan i potas jesienią, po zebraniu 150-200 g na roślinę. Lepiej podawać nawozy przed podlewaniem, równomiernie rozpraszając je na całej powierzchni korony i wkładając je do gleby.