Czy to śliwka czy wiśnia


Bardzo interesujące dla ogrodników-amatorów są odmiany mieszańców śliwkowo-wiśniowych. Pochodzą one z krzyżowania.

Hybrydy wiśni mają niezwykle cenne właściwości. Są szybkie, produktywne i odporne. Owoce w smaku, kształcie i wielkości przypominają śliwkę. Dobrze rozwinięte krzewy zaczynają owocować w 3-4 roku.

Te hybrydy wymagają zapylenia krzyżowego. Jednak w niektórych latach są w stanie zawiązać niewielką ilość owoców z samozapylania. Odmiany deserowe Okia, Far East są najlepszymi zapylaczami dla innych odmian hybrydowych.

Moja odmiana rośnie Amateur. Dla niego zapylacz jest wiśnią (lub filcem).

Najbardziej korzystnym klimatem dla mieszańców czereśni jest kontynentalny z gorącym i suchym latem. W bardzo ostre zimy często zamierają lekko, ale na wiosnę szybko się regenerują, aw następnym roku znów zbierają obfite zbiory.Opiszę kilka odmian:

Nowość - krzaki wchodzą w życie w 3-4 roku. Z sześcioletniego buszu zbierają do 25 kg. Owoce są małe, 5-8 g, zaokrąglone, czarne z fioletowym odcieniem, o cienkiej skórze i małych kościach, daleko za miąższem. Robią dobre wino i dżem.

Dalekowschodni deser - owocuje w 4-5 roku. Owoce o nieregularnym kształcie podłużnym i zaokrąglonym, ciemny bordowy z fioletowym odcieniem, średnia waga 14-20 g. Miąższ jest jasnozielony, soczysty, delikatny, ma doskonały słodko-kwaśny smak. Pod względem smaku owoce dalekowschodnie odmiany deserowe nie ustępują południowym odmianom śliwy. Wydajność dorosłego krzewu - 15-20 kg.

Amatorskie - srednerosly, w kolorze i kształcie liści przypomina deser Dalekiego Wschodu. Owoce 8-12 g, wydłużone i zaokrąglone, żółto-zielonkawe z czerwonym rumieńcem. Dojrzewają pod koniec sierpnia. Używane świeże.