Okrągłe zamrażanie


Nie spiesz się, aby wyciąć jabłoń i spróbuj wszczepić szkielet lub odmianę na korzenie. Dawny szkielet będzie musiał poczekać 3-4 lata. Po zasadzeniu na nim kultywaru, pojawienie się pierwszych jabłek zajmuje co najmniej dwa lata, a kolejne 4-5 lat przed pełnym owocowaniem.

Łatwiej jest umieścić "mosty": jabłoń jest nietknięta, daje pełne zbiory, a za trzy lata "mosty" się połączą.Uszkodzenie koryJeśli kora nie jest zjedzona, jest skoczek, drzewo można leczyć. Z reguły jabłka te dają obfite pędy. Jeśli go nie ma, umieść w odległości 20 cm od pnia penisa. W następnym roku przeszczep je ponad korę ponad szkody. Optymalna wysokość miejsca szczepienia to 1-1,1 m. Taka jabłoń będzie miała dodatkowe nogi (patrz zdjęcie 2). Już w przyszłym roku zaczną przynosić owoce. Ta jabłoń (odmiana Sharopai) ma więcej niż 40 lat.

Moje jabłonie rosną zgodnie ze schematem 4x4x6 cm, jeden zmarł w środkowym rzędzie. Cieszyłem się - przeciętna odmiana (Malt Krestovy). Średnica łodygi wynosi 40 cm, zlew prawie na poziomie gruntu. Aby nie naruszyć długości sadzenia, wycofał się z konopi o 50 cm i przygotował lądowisko dla już zaszczepionego środka tworzącego szkielet. Co z tego wyszło (patrz zdjęcie 3).Formacja krzewu jagodowegoIstotą formowania jest to, że w buszu powinno być nie więcej niż 10 nierównomiernych gałęzi. Wiosną po jesieni zasadzi się z korzeni młodych korzeni. Zostaw dwóch najsilniejszych. Reszta jest wycięta. W następnym roku skróty gałęzi na roślinie matki i na dwóch lewych gałęziach ulegają skróceniu. W trzecim roku operacja się powtarza. Pozostały dwie silne ucieczki, a wiosną czwartego roku odcięto wierzchołki gałęzi pierwszej pary i wierzchołki nowo lewej pary gałęzi. Odbywa się to przed końcem formowania buszu (10 gałęzi). Następnie usuwa się parę starych (bardzo pierwszych) gałęzi, pozostawiając dwie młode.

Taka sekwencja w formacji zapewnia dużą jagodę, eliminuje szkodniki i choroby.