Rozkosz i ciekawość fiołków


Możesz podziwiać, podziwiać w wielu kolorach, to jest w rzeczywistości ich cel, ale możesz także komunikować się z bratki. Jeśli jesteś zmęczony lub zmartwiony, spójrz na bratki i poczujesz się lepiej. Zawsze cię witają i są gotowi cię podziwiać.

Według legendy, jakoś Afrodyta kąpała się w grocie, a znajdowanie nieskromnych świadków, którzy gapili się na nią z uwielbieniem, zwrócił się do Zeusa z prośbą o ukaranie ich. Ale Zeus był łagodny i zamienił śmiertelników w fiołki. Od tego czasu każdy może poczuć widoki pełne entuzjazmu i ciekawości. Jeśli on chce, oczywiście.
Różnorodność kolorów i kombinacji bratków jest po prostu niesamowita: od czystej bieli do prawie czarnej z różnymi odcieniami żółtego, niebieskiego i czerwonego. W centrum kwiatu często znajduje się miejsce o oryginalnym kształcie i kolorze. Rozmiary - od ogromnego do małego. Teraz bratki znów są u szczytu mody ogrodowej. Roślina ta zwana jest również violą, a jej nazwa naukowa to fiolet Vitrokka.
Bratki - byliny o wysokości od 15 do 30 cm, zwykle uprawiane są jako dwuletnie. Szczególna wartość fiołków polega na wczesnym i obfitym kwitnieniu. W centralnej Rosji altówka kwitnie pod koniec kwietnia.
Do wczesnej wiosennej kwitnienia, bratki wysiewa się w drugiej połowie lipca. Ważne jest, aby sadzonki nie wyrosły i nie dostały się pod śnieg i nie kwitną. Dlaczego letnie rośliny często zawodzą? Ponieważ nasiona bratków potrzebują chłodu i wilgoci, a jednocześnie muszą znajdować się na powierzchni gleby. Takie miejsce można znaleźć w piwnicy. Nasiona szybko kiełkują. Stabilność wyniku, brak konieczności częstego nawadniania i odchwaszczania pędów sprawiają, że metoda ta jest wygodniejsza niż zwykły siew w ogrodzie. Ale możesz łączyć kilka sposobów. Bratki zamieniają się w kwitnący ogród przy dowolnym balkonie lub loggii i będą zachwycone tego lata, jeśli siejesz je w lutym w domu. Wlej 4-5 cm ziemi do małego pojemnika, następnie 2-3 cm śniegu i rozłóż nasiona przez śnieg, a gdy się rozpuści, zatopią się w glebie do głębokości, jakiej potrzebują. Umieść pojemnik w najjaśniejszym i najciekawszym miejscu i poczekaj na pędy. Optymalna temperatura wynosi +10 ... + 15 ° C. W maju i czerwcu sadzimy małe pędy z okrągłymi liśćmi, aw drugiej połowie lata nie zabraknie kwiatów. Z pozorną delikatnością, urocze fiołki są niezwykle bezpretensjonalne, łatwo znoszą przesadzanie nawet w stanie kwitnienia.
Kiedy kwitnienie ustępuje, a łodygi stają się długie, nadszedł czas, aby zainterweniować. Jeśli przetniesz krzew na wysokości 10-15 cm, rozwiążesz trzy problemy naraz. Górne zielone części pędów mogą być ukorzenione, pola siewne pozostawione do siewu, a przycięta roślina da nowe pędy i ponownie zakwitnie. Strzyżenie to można powtórzyć kilka razy, gdy rośnie, odmładza i przedłuża życie krzewu.
Bratki sadzi się jako roślinę graniczną, posadzoną w skrzynkach balkonowych, wazach ogrodowych, klombach. Również alpejskie wzgórza rzadko zawierają fiołki. Ale jeśli masz trochę wolnego miejsca w ogrodzie, nie możesz myśleć o niczym lepszym niż sadzenie bratków pod drzewami owocowymi.