Pytania do hodowców kwiatów


Czy latem można zabrać do domu fuksje w ogrodzie, czy też powinny być specjalnie uprawiane na otwartym terenie?
T.TYAN, Saratov

Fuksje to wspaniałe rośliny "pół-ogrodowe". Latem, w ogrodzie, kwitną tak wspaniale i jasno, jak nigdy w domu. Przenoszą się do ogrodu z jasnych parapetów, są łatwe, nie wymagają okresu adaptacji. Ciekłe liście "cienia", które rosły na wydłużonym w ogniu i przy braku światła (jeśli miejsce zimowania nie przyniosło rezultatu), łodygi najprawdopodobniej odpadną. Ale te pędy podobne do bladego zdrętwienia najlepiej wyciąć na wiosnę, aby fuksje były porośnięte silnymi i silnymi.
Pamiętaj, że rośliny mogą z łatwością tolerować niskie temperatury dodatnie, ale są również uszkodzone nawet przy słabym mrozie. Dlatego ich zwrot do domu będzie miał pod koniec sierpnia - początek września. Lub pozostawić królowe na łasce losu, a zimować ukorzenione sadzonki pod koniec lipca - sierpnia.


Nadieżda Cwetokowa , UljanowskCzy wiosną można rozkwitać byliny, w tym piwonie, dzielić i przesadzać?
Antonina I. SAVELYEVA, Samara


Wiosna to najlepszy czas na dzielenie się gelium, delphinium, dicentre, gravilat, lychnisa, monarda, solidago, młoda, milkweed.
Jeśli chodzi o piwonie, na wiosnę bardzo niepożądane jest ich dotykanie: krzewy przeszczepione w tym czasie nie kwitną przez kilka lat. Najbardziej odpowiednim okresem do dzielenia i przesadzania tych roślin jest koniec sierpnia - początek września.


S. L. ANDRIANOVA, Saratov