Wiosenna wydajność


Na początku kwietnia kwitną mało: krokusy są rozproszone i kwitną z kalejdoskopem, rozkosz z frotte przebiśnie, i spodziewam się, że moje ulubione rośliny, które wciąż są dość rzadkie w naszych ogrodach, kwitną nie jutro w ogrodzie.

Jeden z pierwszych rozkwitających wątrobę frotte . Wysokość wynosi tylko 5-7 cm, trzy klapowane liście prawie leżą na ziemi, a jasny różowy, podwójny kwiat o średnicy 3-3,5 cm pyszni się na gołej szyprze, delikatne wąskie płatki są mocno przyciśnięte do siebie, niższe są znacznie dłuższe niż górne, okazuje się piramidy, ich liczba sięga 50-60 płatków. W przeciwnym razie niż cud wiosny, wątroba nie wymieni nazwy. Kwitnie przez ponad dwa tygodnie, nie obawia się nocnych przymrozków, a na 4-letnim buszu można liczyć nawet do 25-30 kwiatów.
W tym samym czasie pojawia się inny urok i niespodziewanie. Wczoraj nie było nic, a dziś wśród dostrzeżonych liści dostrzegamy delikatny liliowy luksus - to jest rozkwit świecznika . Płatki odchylone, kwiaty przypominają cyklamen. Trzyletni Kurtinka robi żywe wrażenie. Zęby europejskie lub psie są najczęściej spotykane w ogrodach amatorskich, ale obecnie istnieje wiele odmian. Biały Splendor ma olbrzymi biały kwiat, średnica sięga 4 cm Różowa odmiana Perfeschen ma jasny różowy kwiat i żółte pręciki. Odmiana pagody o żółtym kwiecie rośnie razem ze mną. Niestety, Kandykowie nie rozmnażają się dobrze, ale w tych odmianach gwarantuje się 1 cebulę rocznie, naturalnie po 2-3 latach wzrostu. Mają małą cebulę, sadzą ją lepiej w półcieniu, a drzewa iglaste są dobrymi sąsiadami, na przykład jaja krasnala Repanda, Viltoni lub Thuja Mickey, Gratsilis Nana, na tle szmaragdowych igieł, cukierki ozdabiają przez 2-3 tygodnie.
Pod koniec kwietnia - w maju nadejdzie kwitnienie kuli . Przez długi czas w moim ogrodzie rosły tylko duże, grzebieniaste kurki - to roślina bulwiasta, kwitnąca jasnymi żółtymi kwiatami, oraz czubata roślina Hallera, kwitnąca kwiatami bzu-różu, zebrana w kwiatostany 10-15 kawałków. Oba gatunki osiągają wysokość 15-20 cm, dobrze rosną pod krzewami, dobrze się rozmnażają poprzez samodzielne sieje i mogą pojawić się w dowolnym zakątku ogrodu, ponieważ są natychmiast odbierane przez mrówki, których nasiona są delikatne. Wiosną ubiegłego roku nabyłem wątpliwą pisklę, niebieski kwiat i jeszcze jeden Transylwanii z olśniewającymi czerwonymi kwiatami. Mam nadzieję, że w tym roku zakwitną w moim ogrodzie. Występują również kłączowe owady grzebieniaste - należą do nich żółta czubata kura z małymi kwiatami i szlachetna czubata kura. Ich kwitnienie trwa przez miesiąc.
Wszystkie te owady grzebieniaste są efemerydami, co oznacza, że po kwitnieniu liście znikają, a aby nie wykopać i nie zniszczyć guzka za pomocą łopaty, należy zwrócić uwagę na miejsce sadzenia z etykietą lub innym znakiem identyfikacyjnym.

W maju inny rzadki gość kwitnie - dodecateon . Podstawowa rozeta składa się z podłużnych liści 7-9 cm wysokości, a na gołym grzbiecie do 30 cm wysokości są delikatne różowo-liliowe kwiaty z zakrzywionymi płatkami, a słupek wygląda jak ptasi dziób. Moi dodecaterzy rosną w otwartym, słonecznym miejscu w mixbiorze i na wzgórzu. Kwitnij obficie.
W tym samym czasie, Pulsatilla (sen-trawa) rozpuszcza swoje puszyste otwarte liście liści, duże dzwonkowate kwiaty pojawiają się wraz z listowiem. Podstawowa rozeta ze szczytem liści ma wysokość 30-35 cm, a szypułki do 50 cm Ogromne, ogromne kwiaty aksamitnie purpurowe lub ciemnofioletowe są bardzo dekoracyjne po kwitnieniu. Wszystkie części rośliny są przycięte, jedwabiste w dotyku. Nasiona szybko tracą zdolność kiełkowania, dlatego siają pulsację świeżo zebranymi nasionami. Najlepsze miejsce do lądowania na wzgórzu, a ona ma wielu dobrych sąsiadów. Są to euforbie, pelargonie, tymianek, iberys, drzewa iglaste, berberys.
Sanguinaria - gość jest jeszcze rzadszy. W maju z ziemi pojawia się pąk, owinięty w liść szarozielonej barwy, a następnie liść rozwija się, az niego wyrasta szypuła o wysokości 10-15 cm, z samym kwiatem, w prostym kwiatku, 8 płatków. W odmianie multipleksu czapeczka jest dokładnie taka sama jak w przypadku mączlika frotte, tylko w kolorze białym. Średnica kwiatu wynosi do 4 cm, Sanguinaria jest płodnym materiałem nasadzeniowym, dobrze się rozmnaża z samodzielnym siewem, nie ma wrogów i nie jest chora z niczym. Kłącze jest mięsiste, kruche, ze złamaniem, czerwony sok jest uwalniany. Roślin na słońcu.
Anticlea jest jedną z niewielu roślin, które mają kwiatostany o kwiatach zielonych. Radical rozeta składa się z wąskich liści lilii. Wysokość rozety wynosi 30-40 cm, szypułki do 60-70 cm, kwiatostan ma małe kwiatki w kolorze limonki. Ozdobny, gdy rośnie w przyzwoity 4-letni krzew.

W czerwcu kolejny piękny kwiat kwitnie - paraduję . Jest również nazywana małą lilią. I rzeczywiście, podobnie jak anticlea, podstawowa rozeta ma szare, szare liście lilia, a na szyprze jeden po drugim znajdują się małe białe podłużne, opadające kwiaty o długości 4-5 cm. Paradizea ma delikatny aromat. Jest zimowy, dekoracyjny, elegancki, wyjątkowy.
Rzadkie rośliny to cietrzew i goryczka, endymion i leucoyum, gorączka górska i mączniak ptak, uvulyariya i zamrażarki . Wszystkie te rośliny powinny rosnąć w naszych ogrodach, zachwycać nas, tworzyć dobry nastrój. Są piękne i nieodzowne w ogrodzie.