Prawidłowo sadzimy


Powiedz nam, kiedy i jak sadzić clematis?
OLSAMOKHINA , Uljanowsk


Najlepszym okresem do sadzenia i przesadzania powojników jest okres od końca kwietnia do początku maja.
Ponieważ w jednym miejscu mogą rosnąć do 30 lat lub więcej, bardzo ważne jest natychmiastowe sadzenie krzewu powojnika. Miejsce należy wybrać dobrze oświetlone lub lekko zacienione w czasie upalnym dnia. Na przykład z południowej lub południowo-wschodniej strony domu, chroniony przed wiatrem, roślin w odległości co najmniej 70 cm od ściany. Wymiary dołu do lądowania na żyznych glebach - 60x60x60 cm i 70x70x70 - na ubogich z całkowitym zastąpieniem wykopanej gleby obornikiem i kompostem.
Gleba powinna być przepuszczalna, gliniasta, lekko zasadowa lub obojętna, płodna. Najlepszym rozwiązaniem są lekkie, nawożone i poluzowane gliny. Zaleca się regularną glebę ogrodową do lekko wapna z popiołem. Pamiętaj, aby ułożyć drenaż na dnie studzienki o grubości 10-15 cm od rozbitych cegieł, kamieni. Odległość między roślinami wynosi co najmniej 1,5 m. Ponieważ powojniki rosną bardzo szybko (3-4 cm na dzień) i "zjadają" dużą podaż składników odżywczych w trakcie sezonu, dodaj 20 g granulowanego superfosfatu do każdego otworu do sadzenia (lub
40 g / l wody pełnego nawozu mineralnego z mikroelementami) i 6 kg dobrze zgniłego próchnicy lub kompostu. Na glebach kwaśnych wnosi 50-100 g wapna gaszonego lub popiołu. Wszystko zmieszaj z ziemią. Korzenie przed sadzeniem nie mogą być ścięte. Delikatnie je wygładź, przykryj przygotowaną ziemią, pogłębiając szyję korzeniową o 5-10 cm u młodych roślin i 15-20 u starszych roślin.


N. S. KUPRIYANOVA,
SamaraW zeszłym roku zasadzili cesarza jesienią. Wiosną wyrosły liście, pojawiły się dwa pąki, ale jeden okazał się pusty, a drugi wyschły. Powiedz mi, proszę, co się stało?
Irina KOLYUZHNAYA , Samara


Przyczyną nieudanego kwitnienia leszczyny może być niewłaściwe przechowywanie cebulek przed posadzeniem: przed rozpoczęciem sadzenia w chłodnym pomieszczeniu należy przechowywać orzechowe głuszce, umieszczając je w torfie lub trocinach. Żarówki są często przechowywane w sklepie, zanim zostaną sprzedane w nieodpowiednich warunkach. Wysoka temperatura przechowywania przyczynia się do dalszego powstawania wadliwych "ślepych" pąków.
Ważna jest również głębokość sadzenia cebul, w zależności od wielkości (zwykle 8-20 cm, dla gatunków niskiego wzrostu 4-10 cm) i gleby. W celu ustalenia głębokości sadzenia stosuje się następującą zasadę: zakłada się, że głębokość sadzenia jest w przybliżeniu trzy razy większa od średnicy bańki; lub na głębokość od trzech do pięciu jego wielkości (wysokości). Gdy gleba jest lekka lub w regionach o bardzo mroźnych zimach, cebulki roślin jeszcze głębiej. Miejsce dla cietrzewa jest ciepłe, półcieniowe lub słoneczne, sadzenie cebulek w glebach bogatych w próchnicę, lekkich, średnio wilgotnych.


Natalia Anisimov,
kwiaciarnia, Orenburg