Urocza para - balsam i kosmetologia!


Więc gorące lato poleciało! A jaka była wspaniała jesień, dusza po prostu cieszyła się! Po letnim upale przyroda odżyła.

Letnie kwiaty szalały, rzucili się, by zadowolić nas swoim kwitnieniem. W godzinach porannych podziwialiśmy ogromne niebieskie gramofony porannej sławy, nie można było oderwać im oczu: baty wpełzły na dach. A jakże dobrzy byli astry, kosmonauci, wspaniałe wysokości 2,5 m, szykowne cynie w różnych kolorach, nieustannie kwitnące balsamany.
Balsamin - kwiat naszych babć, w ludziach nazywany "drażliwym", "lekkim". Stał w oknach w każdym domu i dorastał w każdym ogrodzie. Uwielbiam tę bezpretensjonalną roślinę w domu i na łożu kwiatowym i chcę o tym porozmawiać.
Balsam rośnie na całym świecie - w tropikach i strefach podzwrotnikowych, w umiarkowanym klimacie Europy i Ameryki. To zioło z mięsistą łodygą i soczystymi liśćmi uprawia się tu jako roczne. Kwiaty mają różne kolory: biały, różowy, pomarańczowy, czerwony, liliowy, frotte i prosty. Bardzo podobne do frotte-różowego koloru, wyglądają jak kwitnące miniaturowe róże. Rozwijaj balsam jak w cieniu, a na słońcu, jak na dobrej glebie, nawożąc płynnym nawozem i wilgotną glebą, ale nie toleruj stagnacji wody. Mnożą się zarówno jako nasiona, jak i sadzonki. Do kiełkowania nasion wymagana jest temperatura +21 ... +24 оС i wysoka wilgotność. To ziarno w maju natychmiast w ziemię. Przesadzają przeszczep idealnie, nawet w warunkach kwitnienia, tylko koniecznie z grudą ziemi.
Balsamin rósł w moich łóżkach, w różnych pojemnikach - w skrzynkach balkonowych, w doniczkach na oknie. Oczywiście w zbiornikach trzeba było częściej podlewać, bo ziemia szybko wyschła, a częściej paszy. Karmione naparem pokrzywy, łuski cebuli, odchodów gołębi. Rodzaje karmienia naprzemiennie co tydzień. Nie obserwowano chorób przez wiele lat uprawiania tego bezpretensjonalnego, przystojnego mężczyzny.
Imponujący spektakl - balsam na słonecznej łące w towarzystwie cosmeusa: biały, różowy, czerwony i ten sam kolor balsamu. Kosmetyk - wysoka roślina - do 1 m 20 cm i balsam nie większy niż 70 cm, doskonale się uzupełniały, a pod nimi wąż-żółte włosy (nie wiem, dlaczego było tak brzydko nazwane) dorastały z elegancką pomarańczową wypchaną kwiaty do 30 cm wysokości, balsam i dywany kwitły przed mrozem.
W kwietniku przed domem balsam znajdował się w towarzystwie pelargonii różnych kolorów i fuksji. Również bardzo wesoła firma, oko nie zostało zerwane. W połowie października Pelargonium przyniósł do domu, fuksja w chłodnym pomieszczeniu do odpoczynku, i pokroił sadzonki balsamem i umieścił go w słoju z wodą, aby ukorzenił się. Robię to w ten sposób: biorę słoik z wodą, przykrywam folią i zawiązuję ją pod szyją sznurem. Pośrodku filmu wycinam dziurę i wkładam dwa lub trzy kawałki do wody, umieszczam je w ciepłym miejscu. Cięcia cięcia o długości 10-15 cm, odciąłem dolne liście, pozostawiając kilka liści na górze. Korzenie pojawiają się po 10-12 dniach. Ukorzenione sadzonki posadzone w doniczkach z dobrą glebą, przez Nowy Rok zakwitną i uczynią nas szczęśliwymi na parapecie, a na wiosnę zostaną posadzone na klombie.
Moja dziewczyna lubi bioenergetykę i twierdzi, że ponad 600 rodzajów balsamin i którekolwiek z nich ma pozytywny wpływ na innych. Energia z balsamu rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach. Jeśli umieścisz go w skrzyni balkonowej, jego energia będzie miała pozytywny wpływ zarówno na mieszkających w domu, jak i przechodniów. Oto taki wspaniały kwiat rosnący w moim ogrodzie i domu.

Opowiem trochę o kosmonautach, ona jest kosmosem, jest także pięknością. Przybyła do nas z terenów podzwrotnikowych, dobrze przystosowanych do naszego klimatu, a nawet mnoży się przez samosiew. Przestrzeń jest zimna, kochająca światło, odporna na suszę, do gleby nie jest wymagająca. Istnieją dwa rodzaje przestrzeni: podwójnie zapowiadane, a przestrzeń jest siarkowo-żółta z kwiatami przypominającymi kąpielisko. Kosmiczna podwójna brzoza - potężna roślina o wysokości do 120 cm z pięknymi ażurowymi liśćmi i dużymi kwiatami bieli, różu i czerwieni. Jednoroczny kosmonauta jest żółtoszary w pomarańczowych i pomarańczowych kwiatach, do 30 cm wysokości, z prostymi, również pomarańczowymi kwiatami, do 120 cm. Liście nie są tak delikatne jak w dwusetnej rocznicy, ale także piękne.
Kosmos mnoży się przez nasiona. Możesz siać pod zimą i wiosną, kwitnie aż do przymrozków. Karmię rośliny raz w miesiącu, inaczej krzaki "żyją", rosną mocne i nie kwitną. Kwiaty są dobrze wycięte. Kosmos to piękna, kołysząca się roślina, bardzo piękna w grupie, a także w grupach z innymi jednorocznymi, na przykład z balsamem. Przestrzeń o podwójnej ośmiornicy jest rodzajem Sensacji, ma mieszankę kolorów, siarkowo-żółtą - rodzaj Słońca. Uwielbiam te bezpretensjonalne kwiaty w ogrodzie i bukietach.