Petunia z sadzonek


Odmiany petunii Fiolet piruetowy był bardzo dobry. Luksusowe duże, gęsto-frotte kwiaty w fioletowym kolorze, szerokie białe obramowanie z krawędzią frędzli - "sukienka królowej".
Nasiona petunii frotte, jak wiadomo, nie dają, a ja nie chciałem rozstawać się z taką różnorodnością. W ich ojczyźnie w Ameryce Środkowej petunie są roślinami wieloletnimi, więc pod koniec października (jesień była ciepła), przeszczepiłem jedną roślinę do plastikowego wiadra i umieściłem ją w pokoju na zimę. Krzew został wycięty, odcinający lub skracający najdłuższe i najgrubsze pędy.

Ta kultura jest bardzo plastyczna i bezpretensjonalna. Petunia toleruje małe przymrozki zarówno w wieku "dziecięcym", jak i w formie kwitnienia. A teraz musiała żyć w suchym powietrzu przy akumulatorze, bez dodatkowego oświetlenia, ponieważ w listopadzie i grudniu był bardzo krótki dzień świetlny. Po doświadczeniu najciemniejszej pory roku, Petunia rozkwitła w styczniu. W dowód wdzięczności przygotowałem dla niej "przyjemność" - najlepsze opatrunek i aplikację dolistną za pomocą złożonego nawozu "Zdraven-turbo universal" z mikroelementami i humidem.
W połowie lutego wyciąć końce pędów o długości 7-8 cm i, usuwając kilka dolnych liści i pączków, ukończyć. Sadzonki w glebie z piaskiem nie zapuściły korzeni, a po 2 tygodniach dały korzenie, a ja posadziłem je w małych kubkach z dającym się ekstrahować dnem, a następnie przeszedłem do dużych doniczek o dużych rozmiarach. Użyłem ziemi ogrodowej z dodatkiem starej próchnicy i popiołu.
W połowie maja, wstępnie rozpryskany wzrost stymulatora "Epin Extra", rzucił je na otwarty grunt. W tym czasie już się rozkwitły.

Na przyszły sezon piękna petunia zimuje teraz w pobliżu mojego południowego okna. Czekamy na wiosnę razem.