Koc do kwiatów


Kiedy ziemia w ogrodzie pokryta jest mroźną skorupą, która trwa w ciągu dnia, zacznę chronić rośliny o niskiej odporności na mróz.


W warunkach środkowej Rosji, powojniki potrzebują schronienia, wszystkie grupy róż ogrodowych (z wyjątkiem parkowych), takie bulwiaste jak hiacynty, orientalne lilie i hybrydy rurkowe, a także niektóre rośliny wieloletnie - fizostegiya virginskaya, słonecznik montsechaty, zawilec anemonowy, gorzki veronika, Geykher jest krwistoczerwonym, goryczkowym, tęczówkowatym tęczówką, kojowatą, koreańską chryzantemą i eremurusem.
Gatunki te mogą zamarzać w ostrych, śnieżnych mrozach. Konieczne jest, aby w strefie umiejscowienia korzeni i dolnych pąków tych roślin w zimie temperatura była równa, bliska zeru, lub że ziemia nie powinna przez wiele czasu zamarzać. Pomoże w tym warstwa suchych, luźnych materiałów o grubości 15-20 cm. Wlewam suche liście, wióry lub mech, kładę na górze jodłowe gałązki świerkowe, a następnie naciągam folię, której narożniki wciskam kamieniami. Film zapobiegnie zwilżaniu materiałów pokrywających podczas odwilży. Nasączone materiały z powrotem mrozu zamarzają, tworzą skorupę lodową i przestają pełnić funkcję izolacyjną. Pod osłonami zimozielone krzewy, które nie osiągają dużych rozmiarów, jak bukszpan i euonymus Forchun, zima;