Malutsella - kwiat na bukiet biznesowy


Wiosną ubiegłego roku nieumyślnie udało mi się uzyskać nasiona smoothie gładkie. Ta roślina jest dość rzadka w naszych ogrodach.

Siewam nasiona w pierwszych dniach maja natychmiast na otwartą ziemię. Wznosili się szybko i przyjaźnie. Sadzonki rozrzedziły się, pozostawiając 30-40 cm między roślinami, wkrótce moja mała piwnica rosła w wysokości od 50 do 70 cm, a szerokość krzaków wynosiła od 50 do 60 cm, a kwitnienie rozpoczęło się na początku lipca. To prawda, że kwiaty rośliny są białe, małe, niepozorne. Ale efekt dekoracyjny Malucella polega na tym, że duże zielone płatki, połączone razem w formie dzwonu, są ściśle związane z łodygą. W kształcie przypominają dzwony.

Malucella wygląda dobrze na jednym podeście, idealnie nadającym się na letnie, a zwłaszcza zimowe bukiety. Na zimę wystarczy zostawić kwiaty w ogrodzie, aż same się wysuszą, a następnie ucinają, usuwają suche liście, a suszone kwiaty są gotowe. Ogólnie Malicella jest bezpretensjonalna, nie wymaga szczególnej uwagi. Uwielbia ciepło, wilgoć, rośnie na luźnej, żyznej glebie, preferuje słoneczne, otwarte miejsca, ale nie toleruje też półcieni.