Levkoys zamieszkują Syzran


Spotkałem Levko (mattiola) tylko w zeszłym roku. Chociaż bardzo kocham kwiaty i zawsze zwracam uwagę na ogrody kwiatowe, ale po raz pierwszy zobaczyłem go na worku z nasionami w sklepie.
Na opakowaniu napisano "kwitnie przez 15-20 dni", aw naszej wiosce kwitły kwiaty lewoskrzydłe do listopada. Pierwsze przymrozki nawet ich nie zabiły, nie rozmroziły, nadal kwitły, chociaż sadzonki są bardzo delikatne.
Kwiaty miałem dwa kolory, ale generalnie występują w różnych kolorach i odcieniach. Kwiaty o średnicy 5-7 cm zbiera się w gęstych kwiatostanach. Istnieją odmiany z podwójnymi kwiatami, ale niestety nie dają nasion. Levkoy - doskonałe rośliny do krojenia o wysokości 60-75 cm Szczególnie dobra jest mieszanka gigantów. Mają szczotki o długości 20-25 cm, a dla bukietów roślin lepiej ostrożnie wyciągnąć korzenie. Następnie w wodzie będą stać przez 2 tygodnie.
Nasiona wysiewa się na sadzonki w połowie marca, choć jest to możliwe w otwartym terenie. Pędy w temperaturze + 18-20 ° C pojawiają się przez 6-12 dni, po czym można obniżyć temperaturę do + 10-12 ° C. W ziemi obsadzonej grudą ziemi, wstępnie utwardzone sadzonki. Odległość między roślinami wynosi 30 cm, lewki nie lubią cieniowania, wolą słoneczne miejsca i żyzne gleby bez zalania wodą.
Wadą jest to, że łatwo poddają się różnym zgniliznom. Bardzo lubią robaki, łopaty, mszyce, pchły. Główną prewencją jest dezynfekcja gleby, usuwanie chwastów, zachowanie przepuszczalności powietrza w glebie. To nie jest takie trudne.
W naszej daczy nie ma wystarczająco dużo miejsca na kwiaty, więc dla nich zrobiłem kosz z wikliny. I jak ten pomysł przyszedł, powiem ci następnym razem.