"Kawałek lata" w pokoju


To zakończyło lato. Kwiaty ogrodowe są wyblakłe i chcę przez chwilę utrzymać ich piękno.


Ale, niestety, uschła ostatni bukiet i są tylko wspomnienia zamieszek z kwiatów, które otaczały nas wiosną i latem. Chociaż, przestań! Pamiętajmy o suszonych kwiatach. Przecież są kwiaty, suszone kwiaty, które mogą rozkoszować się całą zimą!
Z jakiegoś powodu wiele z nich odnosi się do bukietów suszonych kwiatów z uprzedzeniem (mówią, że to martwe piękno). Być może, jeśli mówimy o suchym bukiecie kupionym w sklepie, będzie wyglądać na martwą. Ale kwiaty uprawiane własnymi rękami, te myśli zwykle nie powodują.
Zbieraj kwiaty od wiosny do późnej jesieni, ale zawsze przy suchej pogodzie. Pokrój rośliny należy wysuszyć tak szybko, jak to możliwe, aby lepiej zachowały kolor i kształt.

Pęcherzyca ozdobna (latarnie) - zebrane po większości latarni są zabarwione i stają się jaskrawo pomarańczowe. Suche, wiszące w wiązkach, w cieniu z dobrą wentylacją.
Krwawnik pospolity - wyciąć w momencie otwarcia wszystkich kwiatów w kwiatostanie. Suszone, wiszące głowy w dół.
Amaranth - odciąć, gdy wiechy jeszcze nie wyblakły, wysuszone, zawieszone z wiechami w dół (paniculate) i ogoniaste - pionowo w górę.
Cefalofor lub trawa truskawkowa - jest cięta w momencie, gdy kwiatostany są jasnożółte, wysuszone w wiązkach, w kwiatostany.
Mak - zebrany po uformowaniu skrzynek na nasiona i zaczął dojrzewać. Zawieszony w wiązkach w przewiewnym miejscu.
Echinacea i Lunaria - rośliny te są cięte jesienią. W Echinacei płatki są odcięte, pozostawiając piękną kolczastą "głowę", podczas gdy w Lunarii pozostają wewnętrzne przegrody strąków, podobne do perłowych "monet".

Korzystając z kompozycji suszonych roślin, warto pamiętać, że suszone kwiaty powinny być chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i jasnym kolorem, ponieważ tracą swój kolor, stając się wyblakłe. Ponadto nie lubią zbyt wilgotnego powietrza.
Przestrzegając tych zasad, można podziwiać kwiaty przez całą zimę i pamiętać zeszłego lata.