Dywan z liści, kwiatów i jagód


Lawn lub sodding w ogrodzie - temat jest teraz istotne.
Centra ogrodnicze oferują szeroką gamę nasion trawników. Z nich można wyhodować piękny trawnik o delikatnej szmaragdowej zieleni. Ale niestety taki trawnik wymaga starannej i terminowej pielęgnacji, obecności kosiarki, której koszt jest "przyjemnie" szokujący. Jeśli kosisz go zwykłą kosą, będzie wyglądać nieporządnie ze względu na różną wysokość roślin. Po zimie część trawnika zaczyna się kruszyć, tworzą się łyse plamy i trzeba je wysiać.
Proponuję uprawę trawnika dushene - jest to świetna roślina okrywowa.
Często nazywana jest truskawką indyjską, ponieważ pochodzi z górzystych regionów Indii. Nie jest wymagający na glebach i dobrze rośnie nawet na najbiedniejszych piaszczystych glebach. Zimy w naszej strefie doskonale. W tym roku, w styczniu, kiedy śnieg całkowicie się roztopił, diuna nie miał ani jednego wyblakłego liścia, a wszystko było w pąkach, z którymi przed zimą. W ostatnich stuleciach Duchenei wykorzystywano w parkach w Petersburgu i innych miastach jako bezpretensjonalną, a jednocześnie ozdobną kulturę okrywową odporną na deptanie.
Ta roślina ma tylko około 5 cm wzrostu i tworzy wiele wąsów. Kwitnie od początku maja do przymrozków z jasnymi żółtymi kwiatami. Po ottsvetaniya tworzy jasne czerwone jagody, bardzo podobne do truskawek, ale całkowicie bez smaku i niejadalne.
Dushenay jest szczególnie piękna wczesnym rankiem, kiedy pokryta jest rosą. Jagody w tym czasie wyglądają jak czerwone kamienie w srebrnej ramce.
Dusheny można sadzić na słońcu iw półcieniu. Jest dobra w klombach, do oprawiania ścieżek. Wciąż mam to w doniczkach wznoszonych nad ziemią. Gęste wąsy wąsy pięknie girlanda. Na zimę pojemniki z roślinami należy położyć na ziemi i przykryć śniegiem.
Zauważyłem, że w donicach liście jesienią nabierają szkarłatno-czerwonego koloru, ale na ziemi pozostają zielone.
Dusheney rozmnażane przez nasiona. Jak to robię. W marcu mieszam zwykłą ziemię ogrodową z piaskiem i humusem (1: 1: 1), wlewam ją do płytkiego pojemnika, moczę i posypuję nasiona na powierzchni. Pojemnik umieszcza się w przezroczystej plastikowej torbie i umieszcza w ciepłym miejscu. Należy wziąć pod uwagę, że optymalna temperatura kiełkowania nasion wynosi + 25 ° C. Kiedy pojawiają się pędy, okresowo nawietrzam ziemię, ale nie usuwam paczki, aby zapobiec wysychaniu gleby, a delikatne siewki umierają. Podnoszę "sufit" opakowania, ustawiając różdżkę lub niedziałający długopis. Kiedy sadzonka tworzy rozetę, zdejmuję paczkę, ale jestem pewien, że będę obserwował, że jasne słońce nie pali delikatnych sadzonek. Posadzę go w ziemi pod koniec kwietnia - początek maja według schematu 50x50 cm, każdy krzew szybko opanuje przydzielone mu terytorium.
Jeśli zajdzie potrzeba posadzenia dusense w innym miejscu, nie trzeba już go siać. Korzeń wąsów dobrze, łatwo tolerują przeszczep.