Jak wyhodować wierzbę


Przeszczepiona forma płaczącej kozy wierzby może ozdobić każdy ogród. Co więcej, wysokość bagażnika z wyboru może wynosić 0,5-2 m lub więcej. To nie jest trudne (a także bardzo ekscytujące) samemu je uprawiać. Wszystkie gatunki wierzby rozmnażają się doskonale poprzez szczepienie i zdrewniałe sadzonki, a formowanie gotowego drzewa trwa nie więcej niż 2-3 lata. Zapasy przygotowane wcześniej z poprzedniego roku. Sadzenie shtamb lepiej na wiosnę lub w pierwszej połowie lata, tak aby po upadku rośliny miał dobrze rozwinięty system korzeniowy. Aby to zrobić, dorosłe rośliny wierzby kozy rosnące w przyrodzie, odciąć gałęzie o grubości 1-2 cm i długości od 50 cm do 2 m, w zależności od wysokości pnia. Gałęzie można po prostu wrzucić do żyznej gleby na głębokość 10-20 cm, przy regularnym podlewaniu pierwsze pędy pojawiają się w ciągu dwóch tygodni.
Zaszczepione w kwietniu - na początku maja, sadzonki w rozszczepie lub pączku z kilkoma pąkami. Po kiełkowaniu nerek przeszczepy na szkielecie są stopniowo usuwane, lepiej jest odrosnąć je od razu do ringu. Kiedy pędy zrazu osiągną długość 10-15 cm, są one zaciśnięte, tworząc gęstą piękną koronę.
Jeśli nie wiesz, jak sadzić, możesz wyhodować sadzonki z ukorzenionych sadzonek. Ligneous wierzbowe pędy można pobrać od znajomego ogrodnika (przerzedzenie grubej korony jest tylko użyteczne). Sadzonki sadzi się jesienią lub wiosną, a ich rozmiary mogą wynosić od 10 cm do 1 mi więcej. Te długie są przywiązane do palików i jak tylko pojawi się młody wzrost, zaczyna tworzyć się roślina przyszłości. W dostatecznie długich sadzonkach pozostawia się od trzech do pięciu górnych pędów, tworzą one szkielet przyszłej korony, w krótkich odcinkach - jeden na samej koronie, gdy rośnie, jest przywiązany do pionowej podpory, aż osiągnie wymaganą wysokość, po czym jest ściskany. Podpory nie czyszczą 3-5 lat, dopóki "bagażnik" nie będzie mocniejszy. Bez wsparcia, rośliny rozwijają się jako okrywowa, co może być również interesujące.
Pędy pojawiające się poniżej korony powinny zostać usunięte. Na szczęście są one zwykle tworzone tylko w pierwszym roku. Sadzenie młodych roślin na stałym miejscu jest lepsze wiosną lub jesienią przyszłego roku.