Jak zakrywać róże na zimę


Niezawodna organizacja zimowych róż jest najważniejszą częścią opieki nad tymi roślinami. Tylko przy prawidłowym schronieniu można spodziewać się wysokiego efektu dekoracyjnego.


Jednym ze sposobów ochrony róż w zimie są suche schrony. Ich konstrukcje mogą być różne, ale, co najważniejsze, powinny być zbudowane na tych samych zasadach: wewnątrz musi być suche powietrze, wilgoć nie stagnuje, a rośliny nie powinny dotykać ścian szkieletów.
O warunkach, w jakich twoje zwierzęta będą spędzać zimę, warto pomyśleć o sadzeniu róż. Pożądane jest rozprowadzanie roślin w grupach, pomyślcie o tym, jak kompaktowo umieścić je na stronie, aby nie urazić zatłoczenia, a następnie łatwiej było się schronić. Dobre zimowanie zależy od poziomu technologii rolniczej w całej swojej wegetacji. Ryzykowne jak wyczerpane krzaki, pozbawione nawożenia i dobrego podlewania, i przesycone azotem, obficie zalane wodą.
Najlepiej pokryć róże dwa razy: na początku jest to łatwe i tylko wtedy - dokładnie.
Jesienią, gdy zaczyna się opad liści, liście, kwiaty, pąki są usuwane z krzaków, następnie są traktowane preparatami przeciwgrzybiczymi: płyn Bordeaux, siarczan żelaza lub miedzi. I na koniec, krzaki, skręćcie do ziemi, związajcie pędy w taki sposób, że tworzą "łuki" tuż pod szkieletem przyszłego schronienia.
Nieco później ustawili ramę przypominającą małą szklarnię. Rama może być wykonana z metalu (z rur, profilu, zbrojenia) lub z drewna. Kształt dachu jest dowolny: szczytowy, półokrągły lub płaski, ale w tym ostatnim przypadku należy wziąć pod uwagę, że śnieg będzie opóźniony, a obciążenie podpór będzie większe. Krokwie i skrzynie ramy muszą być zainstalowane na początku chłodzenia.
Gdy tylko zaczynają się zimne jesienne deszcze, rzucamy na konstrukcję folię polietylenową. Bardzo ważne jest, aby końce pozostały otwarte, a wilgotne powietrze nie zatrzyma się pod dachem. Głównym zadaniem czaszy jest utrzymanie suchej gleby, więc jeśli gleba jest zalana, wykop ją w taki sposób, aby woda wypływająca z dachu ramy nie wypełniała roślin. Mokry śnieg i deszcz nie powinny dostać się do schronu, ponieważ wilgoć jest najbardziej niebezpieczna dla zimujących krzewów.
Pod takim szkieletem róże nie boją się nawet lekkich mrozów. Budowa stałego schronu jest konieczna tylko wtedy, gdy ziemia jest zamarznięta i ustala się stała temperatura ujemna. Folia polietylenowa jest usuwana z ramy, dach i końce mini-szklarni są pokryte pokryciem dachowym, folia jest ponownie układana na nim. Jeśli zostawisz film poniżej, to na jego powierzchni można zbierać obfite skropliny, a wilgotność w schronisku będzie wysoka.