Jak łatwiej rośnie astry


Już pięć lat, ponieważ przestałem rosnąć sadzonki rocznych astrów w domu, ponieważ wymaga to dużej siły. Możesz zrobić o wiele łatwiej.

Jesienią wybieram nowe miejsce na łóżko rozsadowe. Usuwam resztki pożniwne, rozpraszam Kemirę i luźną, dobrze rosnącą humus, kopiąc ziemię. Wykonuję grzbiet o wysokości co najmniej 20 cm, aby na wiosnę ziemia szybciej się rozgrzała. Na początku kwietnia, jeśli śnieg jeszcze nie opadł, posypuję grzbiet popiołem drzewnym, a po dwóch tygodniach jest gotowy do siewu. Tnę powierzchnię za pomocą motyki, wyrównuję ją grabiłem i krawędzie wzdłuż krawędzi, aby woda nie spłynęła podczas nawadniania.
Nasiona do siewu gotować z góry. Zimą trzymam je na drzwiach lodówki, więc wyjmuję je za około tydzień, żeby się rozgrzać. Koniecznie zatrzyj nadmanganian potasu w mocnym roztworze i zanurz go w "Epin", po czym myję i suszy w gazecie. Siać następnego dnia, ponieważ przygotowane nasiona nie mogą być przechowywane przez długi czas.
Wykonuję talerz ze skrzynki owocowej poprzez grzbiet, gładkie rowki o głębokości 1 cm i 10 cm od siebie, i rozlewam je wrzątkiem z czajnika. Nasiona wlewać gęsto. Po przeczytaniu, że kiełkują bardziej przyjaźnie. Wypełniam rowki piaskiem, ustawię małe łuki nad grzbietem i zakrywam folią, pozostawiając mały otwór na końcu do wentylacji. Krótkotrwałe przymrozki do -3 ° C pędy nie są straszne, a jeśli nagle temperatura jest obiecana niższa, to w nocy kładę łóżko z dywanem. Kiedy pojawiają się pędy, staram się je jak najszybciej rozwadniać: usuwam nadmiar i słaby. Podczas formowania drugiej pary prawdziwych liści karmię ją roztworem humilnym. I oczywiście systematycznie podlewam wodę, pole i luźne sadzonki. Pod koniec maja rośliny zaczynają twardnieć. Najpierw całkowicie otwieram koniec tunelu, a następnie podnoszą film z jednej strony. Jeszcze kilka dni czekania, aż astry staną się silniejsze w powietrzu. Przeszczepiam tylko w pochmurne dni lub wieczorem, po raz pierwszy rośliny zacieniają się.