Pole trawy


Coraz częściej na stronach można znaleźć trawnik. Ktoś sprawia, że jest mały, ale ktoś lubi tę stronę, a wszystko pokryte jest nawet zieloną trawą.

Teraz w sprzedaży jest masa mieszanek traw na trawniki, a zasadniczo wszystko to jest nam oferowane przez kraj tulipanów Holandii. Ale w międzyczasie mamy również nasze piękne zioła, które mogą stworzyć szmaragdowy trawnik na działce. Jednym z nich jest strzelanka povitsu. Dlaczego jest najlepszy do trawników? Tak, faktem jest, że jego zwykłym siedliskiem są pastwiska, a na pastwisku łagodna i kapryśna trawa nie przetrwa.
Odporność bentoli na susze, deptanie jest niesamowite, przetrwa tam, gdzie inne rośliny nie przetrwają. Jeśli jest używana jako trawa trawiasta, to z drobną ostrożnością podziękuje jej piękną, delikatną i zieloną trawą.
Aby utworzyć trawnik, musisz wykopać działkę, wybrać korzenie chwastów, poziom i rozpocząć siew. Lepiej jest siać z dziurami, łatwiej jest troszczyć się o siew, az biegiem czasu, dzięki jego zdolności do skradania się za pomocą pędów, pole zamknie całą przydzieloną mu powierzchnię.
Lepiej siać nasiona w najwcześniejszym czasie, o ile w glebie jest wystarczająco dużo wilgoci. Ponieważ nasiona są małe, są lekko posypane ziemią. Niewielką ilość nasion można wysiać w pudełku, a następnie w małych porcjach potraw - 4-5 na 1 m2 - posadzić w oczekiwanym miejscu, gdzie trawa z czasem zamknie swoje rzędy, tworząc miękki, aksamitny trawnik z gęstą darnią.
Dopóki rośliny nie staną się silniejsze, wymagają zwykłej pielęgnacji - podlewania, pielenia. Ale z biegiem czasu, kiedy powstanie gęsty dywan, bentus sam wypchnie wszystkie chwasty.
Dla lepszego rozwoju w okresie wegetacyjnym wskazane jest wykonanie 2-3 suplementów o złożonym nawozie. Pierwsze koszenie można wykonać, gdy trawa osiąga wysokość 15 cm, trawa jest cięta co najmniej 5 cm, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia nadziemnych pąków krzewienia.
Właśnie tak, przy pomocy zamka, można stworzyć piękny i bezosobowy trawnik na swojej działce.