Wild Orchid - Purple Orchis


Europa przeżywa obecnie huczny hobbystyczny boom. Coraz więcej kolekcjonerów tych niesamowitych roślin pojawia się w Rosji.

Większość storczyków, które są obecnie sprzedawane w naszych kwiaciarniach, jest pochodzenia tropikalnego i nie mogą być uprawiane na działkach ogrodowych, aw domu potrzebują specjalnych warunków - specjalnego podłoża, ściśle określonej wilgotności, światła itp. Jednocześnie na Krymie w warunkach naturalnych warunki rosną około 20 gatunków storczyków, choć nieczęsto można je spotkać podczas spaceru po lesie lub podnóży. Dzikie orchidee są bardzo rzadkie, są wymienione w Czerwonej Księdze i są pod ochroną państwa.
Storczyki są bardzo trudne do rozmnażania, a jedynie nasiona. Pomimo dużej liczby małych nasion, przy zwykłej metodzie siewu, wynik wynosi zero. Faktem jest, że nasiona są praktycznie pozbawione składników odżywczych, takie nasiona mogą przetrwać tylko dzięki symbiozie z pewnymi grzybami.
Początek mojej małej plantacji został złożony przez zasianie nasion w specjalnie przygotowanej pożywce Knudsona. Otrzymane sadzonki były delikatne i zajęło to kilka lat, zanim pierwszy storczyk zakwitł - purpurowa orchidea. Dbanie o sadzonki jest proste - regularne sosy, pielenie, podlewanie.
Powstały guzki storczyków przeszczepionych na wiosnę. W przypadku przesadzania należy wcześniej przygotować rów, usuwając glebę z 2 szufli bagnetowych. O połowę wysokości rowu wypełnionego gnijącymi liśćmi drzew owocowych. Nie można myć guzków! Posadzono je na głębokości 5-10 cm i obficie podlewano. W przyszłości podlewanie nie jest wymagane, bulwy muszą przejść okres letniego okresu uśpienia. W listopadzie i grudniu rozpocznie się ich wzrost. W tym czasie powstają korzenie, a wierzchołki zielonych pędów mogą pojawić się z ziemi. W tym stanie rośliny zimują. Aby chronić przed mrozem, należy zastosować ściółkowanie z opadłych liści lub słomy. Ważne jest, aby chronić lądowanie przed niedźwiedziem i myszami. Wiosną, wraz z nadejściem ciepła, rośliny rosną. W tym czasie i przed kwitnieniem są one podlewane i karmione. Po kwitnieniu przestań podlewać.
Kiedy orchidea kwitnie i nasiona są związane, poczekaj, aż wyleją ze strąków nasiennych na ziemię w pobliżu rośliny matki. Niezbędne spory grzybów w ziemi już tam są i całkiem możliwe, że pojawią się nowe rośliny.