Colchicum - Indian Summer Flower


Najbardziej delikatne, wzruszające, eleganckie kwiaty - wiosna. Wśród nich jest wiele bulwiastych: przebiśniegi, tulipany, żonkile. W ich wyglądzie pojawia się przenikliwe wyrafinowanie, które dzieje się tylko wiosną. Ale natura ma dla nas wiele niespodzianek.

Tak więc, niespodziewanie w środku jesieni, a czasem prawie ze śniegu, pojawiają się małe, kruche, ale tak mocne bladoróżowe okulary jesiennych krokusów pomimo przenikliwego jesiennego wiatru i ulewnych deszczy pojawiających się spod śniegu.
Ich cykl życia jest niezwykły. Wiosną budzą się cebulki jesiennego krokusa, rzucają piękne liście liściastego nad ziemię, które będą żyły do połowy lata, a następnie umierają, a życie rośliny umrze do jesieni. A potem, kiedy większość roślin będzie przygotowywać się do zimowej hibernacji, kwiaty jesiennych krokusów nagle wychodzą spod ziemi, przedzierając się przez wyblakłe liście, pokropione pierwszym śniegiem, cienkie, kruche i zaskakująco piękne.
Chcę podzielić się moim doświadczeniem w uprawie jesiennego krokusa.
Rozpoczynam dzielenie cebulek, gdy liście obracają się i zmieniają kolor na żółty. Zazwyczaj jest to połowa lipca. Kopanie żarówek grudą ziemi. Głęboko kopie, bo żarówki mogą nurkować na znaczną głębokość, czasami przekraczając wysokość bagnetu szpadowego. Bryła z żarówkami przesuwa się na wolną przestrzeń. Ostrożnie uwolnij cebulki z ziemi i korzenie chwastów, a następnie włóż je do miski. Nie trzeba starannie czyścić ziemi za pomocą żarówek, aby ich nie uszkodzić.
Następnie żarówki układa się w suchym, dobrze wentylowanym, ale zacienionym miejscu, aby dobrze wyschły. Po wyschnięciu korzeni odetnij je, starając się nie uszkodzić dna żarówki. Następnie umieszczam go w pudełku lub pudełku i przechowuję w suchym miejscu przed sadzeniem. Jesienne krokusy sadzone są pod koniec sierpnia - na początku września na głębokość 10-15 cm, wykopywam krokusy do rozmnażania w ciągu 3-5 lat.


Od redakcji. Użyj krokodyla do sadzenia w grupach na tle trawnika, w prefabrykowanych ogrodach kwiatowych, ogrodach skalnych. Zarośnięte przez lata rośliny po prostu zaczarowały się podczas kwitnienia. Wysuszone kłącza, umieszczone w dowolnym naczyniu z piaskiem, kwitną. To taki ponadczasowy krokodyl. Ale wyblakłe bulwy należy natychmiast zasadzić. Często kłącza sprzedają się dobrze z kwiatami. Takie rośliny powinny być również sadzone bez opóźnienia, w przeciwnym razie mogą umrzeć. Jesienne krokusy nadają się również do cięcia, w wazonie są wystarczająco długie. Wystarczy wiedzieć, że te rośliny są lekko trujące, lepiej nie umieszczać ich w sypialni.