Anhuza Blue Angel - kiedy zapomnij mnie


Anhuza Blue Angel jest bardzo podobny do forget-me-nots, ponieważ są bliskimi krewnymi, należą do tej samej rodziny ogórecznika. Ta roczna ma kompaktowe bujne krzewy o wysokości 20-25 cm, co jest bardzo dobre dla przedniej krawędzi mixborder lub grzbietu. Liście i łodygi owłosione. Małe pięciopłatkowe kwiaty o czysto niebieskawym kolorze z małym białym okiem gromadzą się w gęstych kędzierzawych kwiatostanach, za którymi nie widać liści. Anhuza jest odporna na suszę, odporna na zimno, lubi oddychające, umiarkowanie wilgotne gleby i słoneczną lokalizację.
Uprawiam je poprzez sadzonki przez siew na początku kwietnia. Pędy w temperaturze pokojowej pojawiają się po 7-8 dniach. Możliwy siew w otwartym terenie w ogrzewanej glebie w maju natychmiast do stałego miejsca.
Aby stworzyć gęsty, niebieski dywan w ogrodzie kwiatowym, konieczne jest sadzenie roślin w odległości 20-25 cm od siebie.
W letnim upale, niebieski kolor daje uczucie świeżości i chłodu, uspokaja i ładuje z pozytywną energią.
Gdzie lepiej "rzucić wacik" niebieskiego anhuzy w wielokolorową paletę roślin kwitnących, aby nie spowodować nadmiernej zmienności? Lubię kompozycje anhuzy w żółto-niebieskich odcieniach z cytrynowo-złotymi marigolds cienkich liści, sanvitalia leżącego, złocienia Żółta piłka. Delikatnie podkreśl barwę anhuzy, purpurowego goździka Imago, białego drobnokwiatowego złocienia lub nadmorskich cynerarii ze srebrnymi owłosionymi liśćmi.
Chcesz pluskać się na niebiesko na swoim klombie? Anhuza Kapa Blue Angel czeka na twoje zaproszenie.