Truskawki na magnesach


Kiedyś natknąłem się na jakąś ciekawą informację, że rośliny reagują pozytywnie na pole magnetyczne. I chciałem to sprawdzić na własne doświadczenia.

Mechanizm działania pola magnetycznego, który powoduje najlepszy rozwój i owocowanie roślin, nie jest jeszcze w pełni poznany. Możliwe, że magnesy zagęszczają jony soli rozpuszczonych w wodzie wokół korzeni roślin, które wcześniej nie były dostępne dla roślin. Informacje na temat zastosowania magnesów do uprawy godnych uwagi roślin Byłem bardzo zainteresowany.
Przeprowadził swój pierwszy eksperyment z truskawkami leśnymi.
Na wiosnę zawsze jest dużo pracy w ogrodzie i nadal nie mogłem wybrać czasu, aby pójść do lasu na dobre sadzonki truskawek. Dlatego w rezultacie do moich eksperymentów z magnesami użyłem bardzo słabych krzaków truskawek, które znalazłem niedaleko - na stoku kolejowym. Bliskość linii kolejowej trafiła do gniazd truskawek wyraźnie nie jest dobra - wyglądały na bardzo przygnębione. Wykopałem 8 karłowatych krzaków truskawek i posadziłem je w odległości 30x30 cm od siebie, używając okrągłych magnesów z głośników. Nie przyniosłem żadnych nawozów podczas sadzenia i dalszego powiększania tych punktów sprzedaży. Sadzonki truskawek są dobrze ugruntowane, dojrzałe i zauważalnie wyrastają, aby rosnąć.
Wiosną przyszłego roku, każdy z tych punktów sprzedaży truskawek miał ogromną ilość łodyg kwiatowych (dla porównania: leśne truskawki zwykle tworzą nie więcej niż dwie łodygi kwiatowe na krzaku).
Po obfitym kwitnieniu, liczne jagody zaczęły szybko rosnąć i zaczęły rosnąć. Pod ich ciężarem szypułki pochyliły się ku ziemi. Aby chronić jagody przed szarej zgnilizną, obok każdego krzewu wkładam podpory w postaci pierścieni z drutu ocynkowanego.
Na początku lipca zebrał od doświadczonych krzewów truskawek pierwsze zbiory - 115 dużych, wyjątkowo słodkich i pachnących dojrzałych jagód. Okazało się, że każda z tych jagód ważyła ponad 1 gram! Przez dwa tygodnie zbierałem z mojej "magnetycznej" plantacji truskawek 1120 wspaniałych jagód o łącznej wadze 805 g - a to tylko około 8 krzewów!
Być może, gdybym wybrał najlepsze krzaki truskawek z dużymi jagodami do tego eksperymentu w lesie, zbiory uzyskane z nich za pomocą magnesów byłyby o wiele bardziej znaczące ...
Truskawkowe krzewy dały wkrótce dużą liczbę sklepów z córkami, z których w przyszłym roku otrzymałem dobre zbiory.
Uważam, że aby konsekwentnie otrzymywać wysokie plony dzikich truskawek, pożądane jest coroczne sadzenie młodych roślin na magnesach. Możesz wziąć swoje zrootowane gniazda.
Przeprowadziłem następujący eksperyment na starej, zdegenerowanej malinii (te nasadzenia miały już ponad 10 lat). Magnesy również dały bardzo dobry wynik.
W tym przypadku umieściłem magnesy tylko w pobliżu metalowych wsporników kratki drucianej, do której przymocowano pędy malin. W rezultacie krzaki starej maliny, osadzone na tej "magnetycznej" kratownicy, dały potężne pędy i były godne uwagi do uprawy dużych jagód.
Znaczące jest to, że w innych częściach ogrodu zbiory pełnych krzewów zwykłych malin były o wiele niższe, a ich jagody były względnie mniejsze niż te ze starych malin za pomocą magnesów. Chciałbym, jeśli są, dowiedzieć się o eksperymentach z magnesami i innymi letnimi mieszkańcami. Omówmy ten temat!