Zajrzyj do królestwa cebuli


W rodzinie cebuli, wraz ze zwykłą cebulą, "króluje" duży "pleiad" swoich współbraci. Oprócz stosowania w żywności mają również dekoracyjne zastosowanie ze względu na efektownie wyglądające sferyczne kwiatostany o różnych odcieniach koloru. Więc ...

Łuki Anzury


Są to specjalne rodzaje łuków z Azji Środkowej. Liście są szare, przypominające pasy, mają długość do 1 mi szerokość 10 cm. Mają bardzo wysoki smak, ceniony jako roślinne rośliny ozdobne na całym świecie, odporny na zimę, stosowany jako surowiec leczniczy. Liście odrastają od śniegu w kwietniu. Pędy kwiatostanu osiągają 1,7 m, różnią się jasnym kwiatostanem do 20 cm szerokości i są używane do cięcia. Żarówki (8-10 cm) wyglądają jak czosnek bez skórki 1-2 ząbków.
Aflatunsky - pochodzi od Tien Shan. Pozostawia 50 cm długości, delikatne, słabo spiczaste, fioletowe kwiaty.
Najwyższy jest jednym z największych Anzur. Liście mają 60-70 cm długości, łodyga 1,7 m, a kwiatostany są fioletowe.
Olbrzym - olbrzymie liście i łodygi kwiatowe, bardzo duża żarówka.
Karatavsky (różowo-liliowy, biały) - pochodzący z Ałtaju. Liście 15 cm szerokości, 30 cm długości, kwiatostan 12 cm.
Cebula Suworow - bardzo smaczne, kwiatostany jasne, do 12 cm, na wysokich łodygach.
Uzbek - rzadki gatunek. Pozostawia smak ramsona, szary, płaski, wąski, kwiatostan fioletowy.
Cebula Rosenbacha jest podobna do Giant, ale liście są ciemniejsze, kwiatostany fioletowe, do 15 cm.
Shuberg's cebula - liście są szerokie, sferyczne kwiatostany w kolorze różowym, wysokość 60 cm.


Czosnek


Jako jedna z odmian cebuli o ostrzejszym smaku, czosnek ma dwie formy: wiosnę (sadzenie na wiosnę) i zimę, bardziej produktywną. Zimowy czosnek (sadzenie jesienią) jest przechowywany gorzej niż wiosną. Czosnek ma ponad tuzin odmian odmian zimowych i wiosennych.
Istnieje również dziko rosnący typ czosnku z kwiatostanami koloru bzu, jest to bardzo bezpretensjonalny wygląd. Kolejna dzika roślina z gór Azji Środkowej ma głowy do 200 g składające się z 1-2 zębów, z których każdy jest ubrany w podwójną skórę. Jest doskonale przechowywany i tworzy dzieci podobne do mieczyków. Liście są jak liście pora.


Szalotki


Rzadkie, niezwykle cenne gatunki. Różnorodne cebule (cebula), multi-starter, tworzy do 20-30 cebulek na roślinę. W wielu wskaźnikach przewyższa on cebulę, jest szczególnie przydatny w regionach północnych, gdzie zwykłe cebule nie powstają z czernushki (nasiona) i sevka. Podczas sadzenia pojedynczej bańki o wadze 50-80 g jesienią, już usuniesz 1500 g, tj. uzyskać 15-30 żarówek. Smak jest doskonały, słabo wykrojony, przechowywany bez strat, nie zachoruje, jest bardziej obiecujący niż cebula.
Inne gatunki łuków są cenne, ponieważ tworzą witaminę od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Są wieloletnie, odporne na cień, odporne na zimno, dekoracyjne, mają wielką wartość odżywczą.
Wietnamski - liście są wąskie, o smaku dzikiego czosnku, pięknych kwiatostanów, śnieżnobiałych kwiatów (6-7 cm), wysokości 30 cm.
Batun - wczesny, bardzo zimowy-odporny, pozostawia jak zwykła cebula.
Ałtaj - wygląda jak nietoperz, ale większy, liście mają 30-40 cm długości.
Holotsvetkovy - ciemne liście, typ czosnkowy, ostry, długi
20 cm, kwiaty bez płatków.
Niebieski - podobny do szczypiorku, ale większy, daje dużo zieleni. Pozostawia 50 cm wysokości, niebieski kwiatostan.
Pachnące - liście wąskie, 50 cm wysokości, kwiaty zielonkawo-białe.
Dzhusay - duży, tworzy potężne derninki. Liście są płaskie, o smaku czosnku i dzikiego czosnku.
Wielopoziomowa - ultra-odporna cebula, tworzy powietrzne cebule na kilku poziomach, które nawet gdy zamrożone w zamrażarce rosną spokojnie. Liście jak cebula.
Slizun - liście mają szeroki, płaski, mięsisty, oleisty, lekko cierpki smak. Cebula daje produkty dietetyczne.
Schnitt - dekoracyjna cebula z wąskimi liśćmi o wysokości do 25 cm. Daje wczesną produkcję na wiosnę i wielokrotne cięcia w lecie.
Vksun (chiński) jest podobny do czosnku, ale mniejsze, bardzo piękne kwiaty.
Niedźwiedź (dziki czosnek) - liście jak konwalia, pachnący, bardzo przyjemny, lekko gorący smak cebula-czosnek.


Tak więc, drodzy ogrodnicy, wybór cebuli jest wasz. Nic dziwnego, że ludzie mówią: "łuk siedmiu chorób". Cebula - to jedna z głównych roślin warzywnych, która powinna być tak często jak to możliwe obecna na stole. Po każdym pokrojeniu cebulek wieloletnich, upewnij się, że woda i karmić rośliny z pełnym nawozem mineralnym, utopić sadzenia.