Leczyć ziemię - leczyć rośliny


Wybierz odpowiednie nasiona warzyw i kwiatów z obfitości, sprzedawane na rynku, w sklepie, bardzo trudne. Ile szyszek wypełnisz, zanim znajdziesz właściwy.


Około 5 lat temu phytophthora zaatakowała naszą ziemię Kikwidiensk (to jest w Wołgogradzie). W lipcu większość moich rodaków wyczyściło ogród i wyszło bez żniwa. Ten los nie minął mnie. Musiałem zabrać się do pracy z pomocą specjalnej literatury. Przede wszystkim poszedłem do biblioteki, podniosłem pliki z gazetami i dokładnie je przestudiowałem. Założyłem specjalny notatnik, w którym spisałem rady specjalistów. Rok po roku uparcie dążyłem do celu - zebrania dużych i wysokiej jakości zbiorów.
Przede wszystkim zacząłem uprawiać syderiany - żyto i białą gorczycę do ulepszania gleby; użyć "Baikal EM-1" - preparatu mikrobiologicznego, który wpływa na płodność gleby. Rezultaty nie trwały długo: pomidory odmian Liang, Dubrava, Siberian dojrzeli zadowoleni z bujnych, zielonych krzewów usłanych czerwonymi owocami. Ogórki Młodszy porucznik, Trzej czołgi stali "na śmierć" do końca września i byli zaskoczeni nie tylko ilością, ale także jakością!
W 2008 roku, czytając "Dachnitsa", dowiedziałem się o istnieniu eksperymentalnego gospodarstwa Dubovsky, które znajduje się w naszym regionie Wołgograd, gdzie uprawiamy odmiany warzyw, które są regionalizowane dla naszego regionu. Szef, Alexander Lvovich Dmitriev, wysłał mi nasiona cudownych pomidorów, cudownych papryczek (20 nasion w prostych torbach).
Te cudowne nasiona zaczęły sprawiać mi przyjemność od samego początku: 100% kiełkowania w sianie, mocne, szmaragdowozielone, piękne rośliny po wylądowaniu w ziemi. Zachwycały, zachwycały i zachwycały się odmianami pomidorów: King of Syberia - żółty, jak duże cytryny, o wadze 400 gramów, Qingdao - brązowy, słodki, mięsisty, sałatkowy, o masie 400 g, Jubileuszowy pomarańczowy - duży "pomarańczowy" pomarańczowy, o wadze 400 g. Pomidory Volgar, Khan, Bif są niewymiarowe, ale dosłownie pokryte czerwonymi owocami o masie 150-400 g.
Zaskoczony pieprz bułgarski Korenovskiy jego odporność na ciepło, ogromny owocowy jajnik.
Latem posypałem pomidory
1 raz (10 dni po zejściu z pokładu) z emulsją miedziowo-mydlaną. Około miesiąca moje pomidory stały się jasnoniebieskie, a następnie znowu zielone. Od niedożywienia użyła naparu ziołowego, roztworu kurzego i miotu, naparu z chleba. Ziemia obrzucona skoszoną trawą, śpiącą herbatą, próchnicą. W pobliżu łóżka posadzono fitoncydy - biała gorczyca, kolendra. W całym ogrodzie rosły "sanitariusze" - nagietki, nagietki.
Zawsze obserwuję płodozmian. Używam humidów, zarówno w postaci suchej, jak iw roztworach. Pod wpływem humanów sodowych następuje intensyfikacja rozwoju systemu korzeniowego, pobudza się żywotną aktywność drobnoustrojów glebowych, uprawia się warzywa szybko rosnące - wszystko drogie, na które trzeba patrzeć!
Byłem zadowolony nie tylko z warzyw - "właścicieli" ogrodu, ale także z jabłoni Śnieżny Calvil, a miłośnicy zwierząt domowych: petunie wielokwiatowe, herbata-hybrydowe róże, lilie, gladiole, chryzantemy, floksy. Zaskoczony rozmiarem jagód i smakiem agrestu Prunov. Oni obdarowali i zaskoczyli ogród, ogród i ogród kwiatowy za okazaną im miłość i troskę.
Jestem bardzo wdzięczny za pomoc, wskazówki, rady udzielone w specjalistycznych publikacjach, a także szef eksperymentalnej hodowli Dubovskoy "Etiuda" A.L. Dmitrieva.